YouTube'un Yeniliği Kullanımda!

YouTube'un merakla beklenen önizleme özelliği kullanıma sunuldu. Uzun bir test aşamasından sonra önizleme özelliği kullanıcıların beğenisine sunuldu.
15 Temmuz 2017 14:44
YouTubeun Yeniliği Kullanımda!
Dünyanın en popüler video platformu olan ve günümüzde internet kavramı ile bütünleşen Youtube, aylık 1.5 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor.
 
Tasarımın baştan aşağı yenilenmesinin ardından, kullanıcı deneyimini artıracak özelliklere odaklanan Youtube, geçtiğimiz yıl önizleme özelliğinin testlerine başlamıştı.
 
Yaklaşık 1 yıldır devam etmekte olan test süreci tamamlandı ve önizleme özelliği Youtube'un internet sitesi üzerinden kullanıma sunuldu.
 
Youtube önizleme özelliği nasıl çalışıyor?
 
Daha önce birçok platformda karşımıza çıkan ve oldukça basit bir çalışma mantığına sahip olan önizleme özelliği ile imleci videoların üzerine götürdüğünüzde, videodan kısa kesitler gösteriliyor.
 
 
 
 
Bu özelliğin kullanıma sunulması ile birlikte Youtube'da sıkça gördüğümüz video ile alakasız yanıltıcı küçük resimler artık işe yaramıyor. 
 
Google Chrome ve Opera kullanıcıları önizleme özelliğini sorunsuzca kullanırken, mobil uygulamalar için bu tarz bir özelliğin planlanıp planlanmadığı büyük bir merak konusu.
 
Ayrıca, şu anda video sahiplerine önizleme olarak gösterilecek kısımları seçme şansı sunulmuyor.
 
shiftdelete
282573
Bu haberler ilginizi çekebilir