YouTube'un Logosu Değişiyor!

YouTube yıllar sonra logosunda değişikliğe gitti. İşte yeni logo ve detayları...
03 Eylül 2017 21:29
YouTubeun Logosu Değişiyor!
YouTube'un logosu, video paylaşımı web sitesi kullanıma sunulduğundan beri değişmeden kaldı. Platform logosunu 12 yıl sonra tamamen değiştirme kararı aldı.
 
Yeni Youtube logosu, çoklu ekran dünyası için tasarlandı. İkonik YouTube kelimelerinin temizlenmiş bir versiyonu. Genel tasarım daha esnek, bu nedenle farklı cihazlar arasında daha iyi çalışıyor ve görünüyor.
 
YouTube'un eski logosunda, "Tube" kısmı kırmızı bir kutucuk içerisindeydi. Fakat yeni değişiklik ile Tube'un ardındaki kırmızı kutucuk, YouTube mobil uygulamasının şeklini alarak logonun başına geliyor.
 
 
Kanal sahipleri, alanının sınırlı olduğu bir cihazda kanallarını vurgulamak isterse, bu yeni logoyu kullanabilir ve parlaklaştırılmış simgeyi kısaltılmış bir logo olarak kullanabilir. Yeni logo ve simge, bugün başlayarak mobil cihazlar ve masaüstü bilgisayarlarda yaygınlaşıyor.
 
YouTube, Material Design kullanıcı arayüzünü ilk test için bir yıl önce sunmuştu. Google son zamanlarda bir beta başlattı, böylece daha fazla insan yeni arayüzü deneyebildi.
 
Yeni YouTube kullanıcı arayüzü, daha hızlı ve daha güvenilir bir deneyim sağlamak için Google'ın Polimer çerçevesine dayanır. Genel tasarım, selefinden daha basit ve daha temiz. 
 
Yeni YouTube kullanıcı arayüzü, bugün başlayarak hem masaüstü hem de mobil cihazlarda kullanıcılara sunuluyor.
 
milliyet
281521
Bu haberler ilginizi çekebilir