YouTube'da En Çok Para Kazanan 10 Kanal

Forbes tarafından YouTube'un en çok kazanan 10 kanalı açıklandı. İşte Youtube'da en çok para kazanan kanallar ve kazandıkları miktarlar...
13 Kasım 2015 18:51
YouTubeda En Çok Para Kazanan 10 Kanal

Günümüzde televizyondan daha çok YouTube yayıncılığı ön plana çıkmakta. Reklamların mantıklı miktarda olduğu, kamera karşısına geçenin herhangi bir kısıtlaması olmadan özgürce davranabildiği bir ortam olmasıyla dikkat çeken video portalı artık aynı zamanda binlerce kişinin işi haline geldi. Ülkemizde de birçok örneğini gördüğümüz kanallar artık bir memur gibi iş erbabı olarak her gün videolar çekmek zorunda. Çünkü gerçekten bir iş alanı olan YouTuber'lık sandığınızdan çok daha iyi gelir getirebiliyor.

İşte Forbes'ın verilerine göre YouTube dünyasının en çok kazanan 10 ismi:

 

1- PewDiePie (Felix Kjellberg) - 12 Milyon Dolar
 
 
Tam adı Felix Arvid Ulf Kjellberg olan ancak PewDiePie olarak tanınan YouTuber, ortalama 40 Milyon gibi efsane bir takipçi sayısıyla beraber şu anda her manada dünyanın bir numarası olarak dikkat çekiyor. Böyle 1 numaralı bir kanal olunca da parayı da haliyle Felix götürüyor. PewDiePie'ın YouTube geçen yıl geliri de tamı tamına 12 Milyon Dolar!
 
 
 
2- Smosh (Ian Hecox & Anthony Padilla) - 8.5 Milyon Dolar
 
 
PewDiePie'dan farklı olarak komedi sektöründe bulunan Smosh kanalı da iki kişilik bir ekiple yol almakta. Ian ve Anthony'e ait bu kanal o kadar sevildi ki kendi adını taşıyan bir filme bile sahip. Smosh kanalının kazandığı gelir ise 8.5 Milyon Dolar'ı buluyor.
 
 
 
3- Fine Brothers (Benny Fine & Rafi Fine) – 8.5 Milyon Dolar
 
 
YouTube tarafında bir diğer eğlenceli bir kanal olan Fine Brothers da oldukça iyi para kazanıyorlar. Tıpkı Smosh gibi 8.5 Milyon Dolar gelir sağlayan iki kardeş olan Benny ve Rafi'nin bir de Fine Brothers Entertainment adında bir yapım stüdyosu bile var.
 
 
 
4- Lindsey Stirling – 6 Milyon Dolar

 
Hem müzisyen hem dansçı olan Lindsey Stirling, kendi adını taşıyan kanalı ile de 6 Milyon Dolar gibi bir gelir elde etti. 12 Milyon'u aşan takipçi sayısıyla oldukça sevilen Lindsey, 2007'den beri içerik üretiyor.
 
 
 
5- Rhett & Link (Rhett McLaughlin & Charles Lincoln Neal) – 4.5 Milyon Dolar

 
Eğlenceli içerik üreten bu kanal da Rhett McLaughlin ve Üçüncü Charles Lincoln Neal adındaki iki kişilik bir ekipten oluşmakta. 4 Milyon civarı takipçiye sahip olan kanalda da 4.5 Milyon Dolar bir gelir elde edebilmişler.
 
 
 
6- KSI (Olajide Olatunji) – 4.5 Milyon Dolar

 
Bir İngiliz kanalı olan KSI'da Olajide Olantunji adlı bir YouTuber tarafından eğlenceli içerikler üretmekte. Aynı zamanda bir Hip-Hop sanatçısı olan KSI, 10 Milyon'dan fazla takipçisi bulunuyor ve 4.5 Milyon Dolar gelire sahipler.
 
 
 
7- Michelle Phan – 3 Milyon Dolar
 
 
Bu sefer eğlenceli içeriklerden farklı olarak Michelle Phan bir makyaj ve bakım kanalı olarak dikkat çekmekte. Birbirinden efsane makyajları ile tanıtan bu kadın bu makyaj yapımları için bir eğitim almak yerine kendi kendine öğrendi ve 3 Milyon Dolar bir gelir elde etti.
 
 
 
8- Sperwoman (Lilly Singh) – 2.5 Milyon Dolar

 
YouTube'da Superwoman adıyla tanınan stand-up komedyeni ve şarkıcı olan Lilly Singh’in YouTube kanalı da sevilen ve takip edilen bir kanal. Tek başına yaptığı içeriklerle iyi bir çıta yakalayan Lilly'nin yıllık geliri 2.5 Milyon Dolar'a yükseldi.
 
 
 
9- Roman Atwood – 2.5 Milyon Dolar

 
YouTube evreninin muziplikleri ve efsane şakalarıyla tananan Roman böyle böyle 7 Milyon'u aşan bir takipçiye ulaştı. Hızla artan bir kitlesiyle beraber 2.5 Milyon Dolar'a çıkan gelire sahip olan Atwood reklamcılığa da girişti.
 
 
 
10- Rosanna Pansino – 2.5 Milyon Dolar

 
Bu sefer de diğerlerinden farklı olarak mutfak tarafından bir kitle yakalayan Rosanna, haliyle bir şef. Efsane yemek tarifleri ve birçok farklı içerik üreten Rosanna da kendi kendine bir yemek yapmasını öğrenmiş bir kadın olarak 2.5 Milyon Dolar bir gelir sağladı.
 
 
Sonuç olarak YouTube ortamında da milyon dolarlara varan gelir elde edebilme şansına sahipsiniz. Ancak tabiki farklı olmak ve sabretmek gibi biraz süreç isteyen bir şey bu ve 3-4 yılı aşan bir video içerikleri sonucunda böylesine kitleye sahip oluyorlar. Gözünüz yukarıdaki miktarlarda ise İngilizce içerik üretmek de şart tabii.
webtekno
895857
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama