Youtube, Canlı Yayın İçin Abone Sınırını Düşürdü!

Youtube'un canlı yayın özelliği herkes tarafından çok beğenilmişti. Ancak YouTube'ta canlı yayın başlatabilmek için 10.000 abone sınırı vardı. Şimdi o sınır düşürüldü. İşte ayrıntılar...
18 Nisan 2017 14:05
Youtube, Canlı Yayın İçin Abone Sınırını Düşürdü!
Youtube, normal bir video platformundan çok daha ileriye gidiyor. Son olarak canlı yayın özelliği ile herkesin beğenisini kazanan Youtube, geçtiğimiz Şubat ayında kullanıcılarına telefonları üzerinden kendi kanallarından doğrudan canlı yayın akışı başlatma imkanı tanımıştı. Bunun için 10.000 aboneden fazlasına ihtiyacınız vardı ve bu durum birçok canlı yayın açmak isteyen Youtuber’ı engelliyordu.
 
Youtube yaptığı yeni açıklamaya göre canlı yayın akışı başlatmak için 10.000 abone zorunluluğunu kaldırdığını, yerine 1.000 aboneli kanalların yeterli olacağını duyurdu. Şu anda bütün kanallarla açılmasa bile, kademeli olarak 1.000 aboneye ulaşan tüm kanallar canlı yayın açabilecekler.
 
 
Aslında bu değişiklik Nisan ayının başında gelmişti ancak 1 Nisan kapsamında “şaka” sanılarak fazla umursanmamıştı. Youtube’un bütün kanallara canlı yayın özelliği açmamasının bazı sebepleri bulunuyor. Bu sebeplerin birçoğunu tahmin edebilirsiniz ancak biz biraz bahsedelim.
 
Öncelikle Youtube’un sunucuları bu konuda sorun teşkil ediyor olabilir. Bunun dışında, abonesi olmayan kanalların birçoğu sıkıcı içerik üreteceği için Youtube buna izin vermiyor. 1.000 aboneye sahip bir kanalın, bu aboneleri kazanırken sunduğu içeriğin yeterli olduğunu düşünen Youtube, sayfanın canlı yayın çöplüğüne dönmesini istemiyor. Bu hamlesi ileride ne gibi sonuçlar doğurur bilinmez ancak isterdik ki isteyen herkes canlı yayınlar yapabilsin. Herkesin canlı yayın yapabildiği Facebook gibi mecralarda işlerin hiç de iyi olmadığı düşünülürse, Youtube’un hamlesini anlayışla karşılayabiliyoruz.
 
 
webtekno
386857
Bu haberler ilginizi çekebilir