Yeni Watch OS Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Apple WWDC 15 etkinliği kapsamında yeni Apple Watch OS'u tanıttı! İşte yeni Watch OS hakkında bilmeniz gerekenler, görseller ve yenilikler...
08 Haziran 2015 14:50
Yeni Watch OS Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Apple ailesinin en yeni üyesi Apple Watch'un yepyeni işletim sistemi hakkındaki bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte yeni WatchOS hakkındaki tüm bilgiler.

Aplle Watch'un işletim sistemi WatchOS'in yeni versiyonu ile birlikte yeni arayüz, fonsiyonlar ve özellikler de geliyor.

Mesela bir fotoğraf albümü seçip, bileğinizi her kaldırdığınızda akıllı saatinizin ekranında o albümden bir çıkıyor. Böylece sevdiklerinizi gözünüzün önünden asla ayırmamış oluyorsunuz.

Yeni bir özellik ise Time-Lapse diye adlandırılan ve saatinizin ekranına dünyanın dört bir yanında ki ünlü noktalardan gelen fotoğraflar görünüyor. Ayrıca WatchOS 2 ile birlikte üçüncü parti uygulamalardan gelen bildirimleri saatinizin ekranınızda görmek mümkün.

Her farklı arkadaşınız için farklı bir ekran özelliği belirleyebilirsiniz, hatta saatinizden arkadaş eklemek bile mümkün. Size gelen e-maile akıllı saatiniz üzerinden, akıllı cevaplar, emoji veya çizimlerle cevap verin.

Yeni işletim sistemi sayesinde idmanlarınızı takip etmek, başlayıp ve bitirmek artık çok daha kolay. Siri üzerinden istediğiniz idmana başlayıp bitirmek de mümkün. Ayrıca egzersizlerinizi Facebook, Twitter yada mesajlar üzerinden paylaşabilirsiniz.

WatchOS 2 güncellemesi iOS 9 ile birlikte gelen yeniliklerden bazılarını kullanmanıza da olanak sağlıyor. Maps uygulamasını kullanarak toplu taşıma araçlarına ve saatlerine akıllı saatiniz üzerinden ulaşmak mümkün.

Sadece bir ay sonra, Apple Watch'unuza özel binlerce yeni uygulama geleceğinin de müjdesi verildi. Yeni WatchOS 2 ile birlikte uygulamalarınızı artık iPhonunuzda değil Apple Watch'unuzda taşıyacaksınız.

Geliştiriciler için muazzam yenilikler sunan WatchOS 2 ile birlikte artık çok daha yenilikçi, kullanışlı ve performansı yüksek uygulamalar üretmek ve saatinizi geliştirmek mümkün. Ayrıca HomeKit ile birlikte, evinizin ışıklarını ve diğer özeliiklerini Apple Watch üzerinden kontrol edebilirsiniz. 

WatchOS 2'nin geliştirici sürümü bugün itibariyle çıktı. WatchOS 2'nin tam sürümü ise Sonbahar'da kullanıma hazır olacak.

incehesap

468692
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei' nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei, MWC 2017'de akıllı telefonların yanı sıra yeni işletim sistemi EMUI 5.1'i de tanıtmaya hazırlanıyor. İşte Huawei EMUI 5.1 hakkında daha fazlası...
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama