Yeni Telefonlardan Hangisi En Hızlı Şarj Oluyor?

2015 yılında tanıtılan yeni telefonlardan hangisi en hızlı şarj oluyor? İşte testlerin sonuçları!
25 Ağustos 2015 19:53
Yeni Telefonlardan Hangisi En Hızlı Şarj Oluyor?
Akıllı telefonların şarjlarıyla ilgili o kadar çok haberler yapılıyor ki, muhtemelen artık siz de bu durumdan sıkılmışsınızdır. Fakat bu sefer daha gerçek verilere dayanarak bazı bilgilendirmelerde bulunacağız: Akıllı telefonlardan hangisi mevcut bataryasıyla daha hızlı şarj oluyor?
 
Tom’s Guide, aralarında Asus ZenFone 2, Galaxy S6, Google Nexus 6, LG G4, Motorola Droid Turbo, OnePlus 2 ve iPhone 6 gibi telefonların yer aldığı bir test yaptı. Bu test, cihazların bataryası tamamen boşken en kısa sürede hangisinin daha fazla şarj olduğunu öğrenmeye yönelikti. Testlerde kriter olarak belirlenen süreler ise 5 dakika, 15 dakika, 30 dakika ve sonrası.
 
İlk olarak bu yedi cihazın pil dolum oranı %0 durumdayken 5 dakika içerisinde ne kadar şarj olduğuna bakıldı. Asus ZenFone 2 %17’lik dolumla rakiplerine göre bariz bir üstünlük kurdu.
 
 
15 dakikalık yapılan testte ise yine ZenFone 2’nin üstünlüğü bulunuyor fakat 5 dakikalık yapılan testte olduğu gibi aradaki farkı açamadı. 
 
 
30 dakikalık yapılan testte ZenFone 2 liderliği, Galaxy S6 ile birlikte %53 dolum oranıyla paylaştı. Yani 30 dakika içeisinde ZenFone 2 ve Galaxy S6’nın şarjları boşken yarısından fazla bir dolum oranına ulaşıyor.
 
 
Testin sonraki evresinde %80’lik dolum oranına ilk olarak hangi cihazın ulaşacağına bakıldı. Galaxy S6, 48 dakika ile bu orana ulaşan ilk telefon olurken onu 56 dakika ile yine ZenFone 2 takip etti.
 
 
%100’lük dolum oranına gelindiğinde ise yine ilk sırada Galaxy S6 yer aldı fakat bu sefer ZenFone 2 kendisine biraz daha aşağılarda yer buldu.
 
 
Sonuçlar bu şekilde arkadaşlar, eminim ki bu veriler sizlerde bazı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Artık akıllı telefon satın alırken bu tarz verilerin oldukça önemli olduğundan bahsetmemize gerek yok, o yüzden bu verilerin referans olabileceğini düşünüyorum.
webtekno
584617
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Sony Xperia XA1 Ultra Tanıtıldı!

  Sony Xperia XA1 Ultra Tanıtıldı!

  Mobil Dünya Kongresi 2017'de düzenlenen etkinlikte, Sony birçok ürünü tanıttı. Sony'nin tanıttığı ürünlerden biri de Xperia XA1 Ultra idi. İşte Xpreria XA1 Ultra'nın özellikleri!
 • ZTE, Yeni Telefonunu Duyurdu!

  ZTE, Yeni Telefonunu Duyurdu!

  Mobil Dünya Kongresi etkinliği Barcelona'da devam ediyor. ZTE'de MWC 2017 etkinliğinde, yeni akıllı telefonu ZTE Blade V8 Lite'i duyurdu. İşte ZTE Blade V8 Lite özellikleri ve daha fazlası!
 • Galaxy S8 ve S8in En Yeni Videosu!

  Galaxy S8 ve S8'in En Yeni Videosu!

  Artık resmi olarak tanıtılacağı tarih (29 Mart) netleşen Samsung'un yeni amiral gemisi, çalışırken görüntülendi. İşte Galaxy S8 ve S8+ modelleri çalışır vaziyette!
 • Sonynin Yeni Telefonu Xperia XZs!

  Sony'nin Yeni Telefonu Xperia XZs!

  Sony, yeni akıllı telefonlarından bir olan Xperia XZs'i, Barcelona'da düzenlenen MWC 2017 etkinliğinde tanıttı. İşte Xperia XZs'nin teknik özellikleri ve tasarımının ayrıntıları!
 • Sony, Xperia XZ Premiumu Tanıttı!

  Sony, Xperia XZ Premium'u Tanıttı!

  Sony, Barcelona'da Mobil düzenlenen Dünya Kongresi etkinliğinde Xperia XZ Premium modeli akıllı telefonunu tanıttı. Xperia XZ Premium kamerasıyla dikkat çekiyor.
 • Nokia, Yeni Telefonları Nokia 5 ve Nokia 3 Tanıttı!

  Nokia, Yeni Telefonları Nokia 5 ve Nokia 3 Tanıttı!

  Nokia, yeni akıllı telefonları Nokia 3 ve Nokia 5'i MWC 2017 etkinliğinde Barcelona'da tanıttı. Nokia 3 ve Nokia 5 uygun fiyatları ile dikkat çekiyor.
 • Samsung Galaxy S8 Ne Zaman Çıkacak!

  Samsung Galaxy S8 Ne Zaman Çıkacak!

  Samsung'un merakla beklenen akıllı telefonu Galaxy S8'in resmi olarak tanıtılacağı tarih belli oldu. İşte detaylar...
 • İşte Samsung Galaxy Tab S3 Özellikleri!

  İşte Samsung Galaxy Tab S3 Özellikleri!

  Samsung, tablet ailesinin yeni modeli Galxy Tab S3'ü Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde resmi olarak tanıttı. İşte Galaxy Tab S3 özellikleri!
En Çok Okunan Haberler
 • Nokia, Yeni Telefonları Nokia 5 ve Nokia 3 Tanıttı!Nokia, Yeni Telefonları Nokia 5 ve Nokia 3 Tanıttı!
  Nokia, yeni akıllı telefonları Nokia 3 ve Nokia 5'i MWC 2017 etkinliğinde Barcelona'da tanıttı. Nokia 3 ve Nokia 5 uygun fiyatları ile dikkat…
 • Sony, Xperia XZ Premiumu Tanıttı!Sony, Xperia XZ Premium'u Tanıttı!
  Sony, Barcelona'da Mobil düzenlenen Dünya Kongresi etkinliğinde Xperia XZ Premium modeli akıllı telefonunu tanıttı. Xperia XZ Premium kamerasıyla…
 • Sony Xperia XA1 Ultra Tanıtıldı!Sony Xperia XA1 Ultra Tanıtıldı!
  Mobil Dünya Kongresi 2017'de düzenlenen etkinlikte, Sony birçok ürünü tanıttı. Sony'nin tanıttığı ürünlerden biri de Xperia XA1 Ultra idi. İşte…
 • Galaxy S8 ve S8in En Yeni Videosu!Galaxy S8 ve S8'in En Yeni Videosu!
  Artık resmi olarak tanıtılacağı tarih (29 Mart) netleşen Samsung'un yeni amiral gemisi, çalışırken görüntülendi. İşte Galaxy S8 ve S8+ modelleri…
 • Sonynin Yeni Telefonu Xperia XZs!Sony'nin Yeni Telefonu Xperia XZs!
  Sony, yeni akıllı telefonlarından bir olan Xperia XZs'i, Barcelona'da düzenlenen MWC 2017 etkinliğinde tanıttı. İşte Xperia XZs'nin teknik özellikleri…
 • Galaxy S8 Plus Detaylandı!Galaxy S8 Plus Detaylandı!
  Samsung'un 1 ay sonra resmi olarak tanıtması beklenen telefonu Galaxy S8 Plus hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Evan Blass Twitter'dan…
 • BlackBerry KeyOne Tanıtıldı!BlackBerry KeyOne Tanıtıldı!
  BlackBerry'nin yeni telefonu QWERTY klavyeli KeyOne tanıtıldı. Android işletim sistemi ile gelecek olan telefona gelin birlikte bakalım. İşte…
 • Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!
  Mobil Dünya Kongresi yaklaştıkça firmaların tanıtım yapacağı ürünlerde netleşmeye başladı. Sony de MWC 2017'de Xperia X 2017 tanıtacağı iddia…
 • 32 GBlık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?32 GB'lık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?
  Apple'ın, onuncu yıla özel çıkaracağı iPhone'larda devrim gibi yeniliklere gideceği iddia ediliyor. Yeni gelen bilgiler ise saklama alanı ile ilgili.…
 • iPhone Da Patladı!iPhone Da Patladı!
  Akıllı telefonların patlaması haberlerini artık sıkça duymaya başladık. Patlayan telefonlar kervanına iPhone'da katıldı. Bu sefer de iphone 7 Plus…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama