Yeni Telefonlardan Hangisi En Hızlı Şarj Oluyor?

2015 yılında tanıtılan yeni telefonlardan hangisi en hızlı şarj oluyor? İşte testlerin sonuçları!
25 Ağustos 2015 19:53
Yeni Telefonlardan Hangisi En Hızlı Şarj Oluyor?
Akıllı telefonların şarjlarıyla ilgili o kadar çok haberler yapılıyor ki, muhtemelen artık siz de bu durumdan sıkılmışsınızdır. Fakat bu sefer daha gerçek verilere dayanarak bazı bilgilendirmelerde bulunacağız: Akıllı telefonlardan hangisi mevcut bataryasıyla daha hızlı şarj oluyor?
 
Tom’s Guide, aralarında Asus ZenFone 2, Galaxy S6, Google Nexus 6, LG G4, Motorola Droid Turbo, OnePlus 2 ve iPhone 6 gibi telefonların yer aldığı bir test yaptı. Bu test, cihazların bataryası tamamen boşken en kısa sürede hangisinin daha fazla şarj olduğunu öğrenmeye yönelikti. Testlerde kriter olarak belirlenen süreler ise 5 dakika, 15 dakika, 30 dakika ve sonrası.
 
İlk olarak bu yedi cihazın pil dolum oranı %0 durumdayken 5 dakika içerisinde ne kadar şarj olduğuna bakıldı. Asus ZenFone 2 %17’lik dolumla rakiplerine göre bariz bir üstünlük kurdu.
 
 
15 dakikalık yapılan testte ise yine ZenFone 2’nin üstünlüğü bulunuyor fakat 5 dakikalık yapılan testte olduğu gibi aradaki farkı açamadı. 
 
 
30 dakikalık yapılan testte ZenFone 2 liderliği, Galaxy S6 ile birlikte %53 dolum oranıyla paylaştı. Yani 30 dakika içeisinde ZenFone 2 ve Galaxy S6’nın şarjları boşken yarısından fazla bir dolum oranına ulaşıyor.
 
 
Testin sonraki evresinde %80’lik dolum oranına ilk olarak hangi cihazın ulaşacağına bakıldı. Galaxy S6, 48 dakika ile bu orana ulaşan ilk telefon olurken onu 56 dakika ile yine ZenFone 2 takip etti.
 
 
%100’lük dolum oranına gelindiğinde ise yine ilk sırada Galaxy S6 yer aldı fakat bu sefer ZenFone 2 kendisine biraz daha aşağılarda yer buldu.
 
 
Sonuçlar bu şekilde arkadaşlar, eminim ki bu veriler sizlerde bazı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Artık akıllı telefon satın alırken bu tarz verilerin oldukça önemli olduğundan bahsetmemize gerek yok, o yüzden bu verilerin referans olabileceğini düşünüyorum.
webtekno
15622
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • İşte Huawei P10un Türkiye Fiyatı!

  İşte Huawei P10'un Türkiye Fiyatı!

  Huawei'nin yeni amiral gemisi P10'un nihayet Türkiye fiyatı belli oldu! Huawei P10 alana bir de sürpriz hediye var. İşte ayrıntılar...
 • Samsung Galaxy S9un İlk Görüntüsü!

  Samsung Galaxy S9'un İlk Görüntüsü!

  Samsung'un bir sonraki amiral gemisi Galaxy S9'un ilk görüntüsü ortaya çıktı. Tasarımları gerçeğe en yakın olan Benjamin Geskin, bu kez de Galaxy S9 konsepti tasarladı!
 • Galaxy S8 "Microsoft Edition" Çıkıyor!

  Galaxy S8 "Microsoft Edition" Çıkıyor!

  Samsung ile Microsoft arasında yeni bir iş birliği! Yeni gelen bilgilere göre Microsoft, Galaxy S8 ve S8 Plus Microsoft Edition'ı ön siparişe çıkardı. İşte ayrıntılar...
 • iPhonenun Yüz Tanıma Teknolojisi Nasıl Olacak?

  iPhone'nun Yüz Tanıma Teknolojisi Nasıl Olacak?

  Apple'ın herkesten habersiz aldığı patent ortaya çıktı. Yeni iPhone modelinde geleceği iddia edilen yüz tanıma teknolojisi biraz farklı olacak gibi. İşte ayrıntılar...
 • LG V30un İlk Fotoğrafı Ortaya Çıktı!

  LG V30'un İlk Fotoğrafı Ortaya Çıktı!

  LG, amiral gemisi G6'dan sonra yeni telefonu V30 için kolları sıvadı. Üst seviye bir telefon olması beklenen LG V30, bakalım nasıl bir telefon olacak. İşte LG V30'dan ilk görüntü...
 • Glaxy S8 Plus ve iPhone 7 Plus Karşılaştırması!

  Glaxy S8 Plus ve iPhone 7 Plus Karşılaştırması!

  Samsung, merakla beklenen telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'ı resmi olarak tanıttı. İki telefonda özellikleri ön plana çıkıyor. Peki Galaxy S8 Plus, iPhone 7 ile karşılaştırınca kim daha üstün geliyor sizce? Buyurun birlikte bakalım...
 • iPhone 8de Touch ID Nerede Olacak?

  iPhone 8'de Touch ID Nerede Olacak?

  Apple'ın Eylül ayında resmi tanıtımını yapacağı iPhone 8 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yayınlanan rapora göre Touch ID iPhone'un arkasında ye alabilir.
 • Akıllı Telefonlara Hijyenik Çözüm!

  Akıllı Telefonlara Hijyenik Çözüm!

  Akıllı telefonları bozmama garantisi ile akıllı telefonlar için hijyenik çözüm geliyor. İşte konsept tasarımın fotoğrafları ve detayları...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama