Yeni Telefonlardan Hangisi En Hızlı Şarj Oluyor?

2015 yılında tanıtılan yeni telefonlardan hangisi en hızlı şarj oluyor? İşte testlerin sonuçları!
25 Ağustos 2015 19:53
Yeni Telefonlardan Hangisi En Hızlı Şarj Oluyor?
Akıllı telefonların şarjlarıyla ilgili o kadar çok haberler yapılıyor ki, muhtemelen artık siz de bu durumdan sıkılmışsınızdır. Fakat bu sefer daha gerçek verilere dayanarak bazı bilgilendirmelerde bulunacağız: Akıllı telefonlardan hangisi mevcut bataryasıyla daha hızlı şarj oluyor?
 
Tom’s Guide, aralarında Asus ZenFone 2, Galaxy S6, Google Nexus 6, LG G4, Motorola Droid Turbo, OnePlus 2 ve iPhone 6 gibi telefonların yer aldığı bir test yaptı. Bu test, cihazların bataryası tamamen boşken en kısa sürede hangisinin daha fazla şarj olduğunu öğrenmeye yönelikti. Testlerde kriter olarak belirlenen süreler ise 5 dakika, 15 dakika, 30 dakika ve sonrası.
 
İlk olarak bu yedi cihazın pil dolum oranı %0 durumdayken 5 dakika içerisinde ne kadar şarj olduğuna bakıldı. Asus ZenFone 2 %17’lik dolumla rakiplerine göre bariz bir üstünlük kurdu.
 
 
15 dakikalık yapılan testte ise yine ZenFone 2’nin üstünlüğü bulunuyor fakat 5 dakikalık yapılan testte olduğu gibi aradaki farkı açamadı. 
 
 
30 dakikalık yapılan testte ZenFone 2 liderliği, Galaxy S6 ile birlikte %53 dolum oranıyla paylaştı. Yani 30 dakika içeisinde ZenFone 2 ve Galaxy S6’nın şarjları boşken yarısından fazla bir dolum oranına ulaşıyor.
 
 
Testin sonraki evresinde %80’lik dolum oranına ilk olarak hangi cihazın ulaşacağına bakıldı. Galaxy S6, 48 dakika ile bu orana ulaşan ilk telefon olurken onu 56 dakika ile yine ZenFone 2 takip etti.
 
 
%100’lük dolum oranına gelindiğinde ise yine ilk sırada Galaxy S6 yer aldı fakat bu sefer ZenFone 2 kendisine biraz daha aşağılarda yer buldu.
 
 
Sonuçlar bu şekilde arkadaşlar, eminim ki bu veriler sizlerde bazı fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Artık akıllı telefon satın alırken bu tarz verilerin oldukça önemli olduğundan bahsetmemize gerek yok, o yüzden bu verilerin referans olabileceğini düşünüyorum.
webtekno
472227
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Nokia 9, 8GB RAM İle Gelecek!

  Nokia 9, 8GB RAM İle Gelecek!

  Nokia'nın yeni amiral gemisi Nokia 9, Geekbench testinde göründü. Nokia 9, 8GB RAM ile gelecek. İşte ayrıntıları...
 • Huawei Honor 9un Fiyatı Onaylandı!

  Huawei Honor 9'un Fiyatı Onaylandı!

  TENAA Honor 9'un Çin'de satışını onayladı. İşte Honor 9'un fiyatı ve tüm özellikleri...
 • General Mobile GM 6 Türkiye Satışta!

  General Mobile GM 6 Türkiye Satışta!

  General Mobile'ın yeni telefonu GM 6 artık Türkiye'de satışta! İşte GM 6'nın fiyatı ve özellikleri...
 • İşte Galaxy Note 8in Ön Paneli!

  İşte Galaxy Note 8'in Ön Paneli!

  Samsung Note serisinin yeni amiral gemisi Galaxy Note 8 hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. İşte o sızıntılardan bir de Note 8'in ön paneli...
 • İşte Huawei Nova 2 ve Nova 2 Plus!

  İşte Huawei Nova 2 ve Nova 2 Plus!

  Huawei'nin yeni telefonları Huawei Nova 2 ve Honor 2 Plus modelleri resmi olarak tanıtıldı. Orta seviye olan bu telefonlar çift kameraya sahip. İşte özellikleri ve ayrıntıları...
 • iPhone 9 Haberleri Gelmeye Başladı!

  iPhone 9 Haberleri Gelmeye Başladı!

  Apple'ın sonraki amiral gemisi iPhone 9 hakkında haberler gelmeye başladı. işte iPhone 9 üretimi ile ilgili ilk gelen bilgiler...
 • Galaxy S9dan Haber Var!

  Galaxy S9'dan Haber Var!

  Samsung'un Galaxy serisinin bir sonraki amiral gemisi Galaxy S9 hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Yeni bilgilere göre Galaxy S9 oldukça iddialı geliyor.
 • Google Jamboard Satışa Çıkıyor!

  Google Jamboard Satışa Çıkıyor!

  Google'ın 55 inç ekrana sahip yeni dijital tahtası Google Jamboard satışa sunuldu. İşte Google Jamboard'ın fiyatı ve hakkındaki tüm detayları...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama