Yeni Nexus'u Bu Sefer Huawei Üretecek!

Huawei’nin üreteceği Nexus akıllı telefonun teknik özellikleri belli oldu! Tüm detylar haberimizde...
09 Mayıs 2015 18:19
Yeni Nexusu Bu Sefer Huawei Üretecek!
Motorola’nın ürettiği 6 inç ekranlı akıllı telefon Nexus 6, geçtiğimiz yılın en çok konuşulan cihazları arasındaydı. 2K çözünürlüklü AMOLED ekranıyla ve gelişkin Qualcomm Snapdragon 805 işlemcisiyle göz dolduran dev akıllı telefonu yurdumuzda göremediğimiz için fazlasıyla üzülmüştük.
 
Bu cihazın tahminleri aşan düzeyde sipariş alması üzerine birçok ülkeden gelen siparişlere cevap verilememişti. Google’ın bu hatadan dersini aldığı söyleniyor. Bir sonraki Nexus akıllı telefonun Motorola’dan daha yüksek üretim kapasitesine sahip olan Huawei’ye teslim edileceği yeniden gündeme geldi.
 
Çinli bilgi teknolojileri analiz şirketi Pan Jiutang’ın yetkilileri, bir sonraki Google Nexus akıllı telefonun Huawei tarafından üretileceğinden son derece eminler. Hatta, şirkete ait Weibo sayfasından bu cihazın teknik özelliklerini bile paylaşıyorlar. Yetkililerin iddia ettiğine göre yeni Nexus, 5,7 inç büyüklüğünde 2K (2560 x 1440 piksel) çözünürlüklü AMOLED ekrana ve Qualcomm Snapdragon 810 işlemciye sahip olacak.
 
Huawei, QHD (2K) kalitesindeki ekranlara mesafeli duruşuyla bilinen bir marka. Üst düzey akıllı telefonlarında Full HD çözünürlükten şaşmayan geliştirici, Google’dan gelecek cömert teklifler doğrultusunda 2K kalitesinde ekrana sahip Android üretmeyi kabul edebilir.
technolabs
Etiketler : cep telefonu , google , Huawei , Nexus
898421
Bu haberler ilginizi çekebilir