Yeni Nesil iPhone'un Ekranı Deteylanıyor!

Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone'nu Eylül ayında tanıtacak olmasına rağmen yeni iPhone ile ilgili her geçen gün yeni iddialar ortaya atılıyor. Şimdi gelen bilgilerde ise ekranı biraz daha detaylandı.
17 Mart 2017 16:50
Yeni Nesil iPhoneun Ekranı Deteylanıyor!
Apple'ın yeni iPhone'ları tanıtmasına 5 aydan fazla bir süre var. Fakat özellikle premium özelliklere sahip olması beklenen iPhone 8, gündemi her geçen gün biraz daha fazla meşgul ediyor. Son bir kaç içinde gelen raporlar yeni iPhone'un ekranının detaylarını ortaya koyuyor. 
 
 
Kavisli bir ekrana sahip olabilir
 
iPhone 8 ve iPhone X isimlerinin ön plana çıktığı yeni iPhone'un 5.8 inçlik çerçevesiz OLED bir ekrana sahip olacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Bir çok analistin iddiası bu noktada birleşiyor. 
 
 
Ekranın kavisli olup olmayacağı konusu henüz netleşmedi. Fakat son bir kaç gün içinde gelen raporlar iPhone 8'in kavisli bir ekrana sahip olacağını söylüyor. Dün Nikkei'nin yayınlandığı rapora göre iPhone 8'de Galaxy S7'nin ekranına göre daha az kavisli bir ekran kullanılması bekleniyor. Çerçevesiz ekranı kaplayan 2.5D cam ile uyumlu olmak üzere sağ ve sol kenarların hafif kıvrımlı olacağı iddia ediliyor.
 
Apple ile ilgili en önemli kaynak site durumundaki MacRumors sitesi de Nikkei'nin raporunu doğruluyor. Bu da iPhone 8'in hafif kavisli bir ekrana sahip olacağını gösteriyor. Dolayısıyla ekranın kavisli kısımlarına herhangi bir işlev atanması beklenmiyor. Yeni iPhone'da bulunması muhtemel olan işlev alanı bölümünün kavisli ekran ile birlikte daha rahat kullanımının önü açılabilir. Ayrıca ekran yan döndüğünde kontrol merkezine ulaşmak daha kolay olabilir.
 
 
Apple'ın 3D kavisli cama geçme ihtimali düşük
 
KGI analisti Ming-Chi Kuo ve Çinli araştırma şirketi TrendForce, Apple'ın yeni iPhone'unda yer alacak olan 2.5D camın ekranın üzerinde oturan hafif kavisli cam olacağını iddia ediyorlar. Apple zaten 2014'teki iPhone 6 serisinden bu yana 2.5D cam kullanmıştı.
 
 
Kuo, bu yıl seri üretim zorlukları ve düşme testlerindeki yetersiz performansı  nedeniyle Apple'ın 3D kavisli ekrana geçmeyeceğini düşünüyor. Kuo'nun ve diğer analistlerin iddiaları yeni iPhone'da hafif kavisli bir ekran olacağını doğrulamış görünüyor.
 
shiftdelete
448505
Bu haberler ilginizi çekebilir