Yeni MacBook'ların İlk Aksesuarı Apple'dan!

Yeni MacBook için ilk aksesuar yine Apple'dan geldi. İşte yeni Macbook'lar için tasarlanmış ilk aksesuar ve özellikleri...
10 Mart 2015 17:24
Yeni MacBookların İlk Aksesuarı Appledan!
Yeni Macbook'ların ilk aksesuarı da belli oldu.
 
Şarj ve bağlantı için tek bir USB-C portunun mevcut olması genelde inceliğe ağırlıklı verilmesine bağlanıyor. Ancak bu hamlenin aksesuar satışlarına yapacağı etkiyi görmemek yanlış olur.
 
Apple'ın yeni MacBook ile birlikte duyurduğu bağlantı aksesuarı bunun en önemli örneği durumunda. Sadece MacBook ile uyumlu olan bu adaptör, kullanıcılara bir HDMI, bir USB 3.0 portu ve bir USB-C portu sunuyor. Diğer bir versiyonda ise HDMI yerine VGA girişi mevcut.
 
 
Tek bir USB-C portu ile kullanıcılar aynı anda hem şarj edip hem de harici bellek kullanamayacak. Ancak bu adaptörden alırsanız hepsine birden sahip oluyorsunuz. Eğer harici kaynaklara sıkça ihtiyaç duyuyorsanız bu adaptör vazgeçilmeziniz olacaktır.
 
Yeni adaptör 79$ fiyat etiketine sahip. Tabi yeni MacBook için bu kadar para ödedikten sonra adaptörün fiyatı devede kulak kalıyor ancak bu her tüketici için geçerli değil. Bununla birlikte adaptör muhtemelen en çok satılan aksesuarlardan birisi olacaktır.
 
Apple'ın tek bir USB-C portu kullanması eleştirilere açık olsa da en azından açık kaynak bir standarda yer vermesi biraz teselli olacak. Zira bu standart üzerinde çalışan pek çok uygun fiyatlı alternatifi bulabilmek mümkün hale gelecek.
donanimhaber
Etiketler : 12 inç Macbook , Apple , MacBook , USB-C
486105
Bu haberler ilginizi çekebilir