Yeni MacBook'larda Klavye Olmayabilir

Apple'ın aldığı yeni bir patent ortaya çıktı. Bu yeni patente göre Apple MacBook'larda klavyeyi kaldırabilir. İşte tüm detaylar...
09 Nisan 2016 19:57
Yeni MacBooklarda Klavye Olmayabilir
Apple firması her ne kadar sevenleri gibi sevmeyenleri olan bir şirket olsa da yenilikçilik noktasında önemli bir firma olduğunu kabul edebiliriz. Yine bu yenilikçiliğini konuşturacak olan Apple, aldığı patent ile ilerleyen yıllardaki MacBook cihazlarında klavyeden vazgeçiyor.
 
Bunun yerine kalvye bölümüne geniş bir dokunmatik ekran kullanacak olan Apple, tıpkı telefon ve tabletlerde olduğu gibi dokunmatik klavyeyi yerleştirecek. Böylelikle tamamen özelleştirilebilir bir klavye yapısına sahip olacak olan MacBook, bunun yanı sıra kişinin istediği gibi özellikleri klavyesine ekleyebilecek.
 
 
Yukarıda görebileceğiniz gibi bir patent alan Apple, bu dokunmatik klavye noktasında normal tuşları seven kullanıcılarını üzecek olsa da özelleştirme noktasında oldukça önemli bir adım atabilecek. Toplamda 4 ayrı dokunmatik panele sahip olacak olan MacBook'un klavye bölümü tabiki üstte yer alacak. Alt ve ortadaki bölüm klasik touchpad kısmı olacakken sağ taraftaki bölüm numerik kısım olacak. Sol tarafın ise ne olacağı belli değilken başta Apple uygulamaları olmak üzere birçok uygulama ve oyunda kısayollar olarak kullanılabilir.
 
Fakat benim şahsen merak ettiğim kısım ise sağ ve soldaki panellerin durumu olacak. Bahsettiğim gibi özelliklerin olması iyi de kullanacak olan kişinin avuç içlerini koyduğu yerlere de panel koymak kullanım konusunda sıkıntı yaratabilir. Ama ilerleyen zamanlarda Apple bu patenti uygularsa sunacağı çözümü de görebiliriz.
webtekno
330801
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Acerin Yeni 4K HDR Monitörü Predator X27Acer'in Yeni 4K HDR Monitör'ü Predator X27
  Acer, performansı ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran 4K ve HDR özelliğe sahip yeni oyun monitörü Predator X27'i tanıttı.
 • LG G6nın Mini Versiyonu Ortaya Çıktı!LG G6'nın Mini Versiyonu Ortaya Çıktı!
  LG'nin, amiral gemisi G6'dan sonra şimdi de G6 Mini üreteceği ortaya çıktı. 5.4 inçlik ekrana sahip olacağı belirtilen G6 Mini, bakalım ne zaman…
 • İBB Navi Kullanıma Sunuldu!İBB Navi Kullanıma Sunuldu!
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni navigasyon uygulaması İBB Navi kullanıma sunuldu! İşte İBB Navi ile ilgili tüm ayrıntılar...
 • Google Pixel 2 Mi Geliyor!Google Pixel 2 Mi Geliyor!
  Google'ın merakla beklenen akıllı telefonu Pixel 2 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte yeni gelen o detaylar...
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama