Yeni MacBook Pro Pil Sorunu Çözüme Kavuştu!

Apple’ın yeni MacBook Pro serisinde beklenmedik bir pil hatasının oluştuğu uzun süredir konuşuluyordu. Sorun artık çözüldü. İşte detaylar.
14 Ocak 2017 12:03
Yeni MacBook Pro Pil Sorunu Çözüme Kavuştu!
Apple'ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni MacBook Pro, özelliklerinden çok pil sorunları ile gündeme gelmişti. Consumer Reports tarafından Aralık ayında yayınlalan bir raporda yeni MacBook Pro, tutarsız pil ömrü nedeniyle tavsiye edilmeyen cihazlar arasında gösterilmişti. Apple, sorunun nedenini öğrenmek için Consumer Reports ile birlikte çalışacağını duyurmuştu.
 
Apple, konu ile ilgili iki gün önce yaptığı açıklamada sorunun yazılımsal ve test sırasında yapılan bir hatadan kaynaklandığını açıkladı. Apple'a göre Consumer Reports, test sırasında Safari verilerini ön belleklemeyi kapatmıştı. Bunun da simgelerin sürekli yeniden yüklenmesine neden olan bir hatayı beraberinde getirdiğini belirten Apple, bu sorunu düzelttiklerini ve yakında güncellemenin kullanıcılara ulaşacağını açıklamıştı.
 
 
macOS Sierra 10.12.3 beta 3 ile sorun çözüldü
 
Consumer Reports, Apple'ın üç gün önce yayınladığı macOS Sierra 10.12.3 beta 3 ile yeni MacBook Pro'yu tekrar test etti. Test sonuçlarına göre üç MacBook Pro modeli de iyi bir performans gösterdi. Sonunda Apple'ın yeni dizüstü bilgisayarları tavsiye edilen cihazlar arasına girmeyi başardı.
 
Testlerde Touch Bar özelliği olmayan 13-inçlik model ortalama 18.75 saat, Touch Bar'lı 13-inçlik model ortalama 15.25 saat, Touch Bar'lı 15-inçlik model ise ortalama 17.25 saatlik bir pil performansı gösterdi. Böylece Apple'ın vadettiği değerlere ulaşılmış oldu.
 
Apple tarafından macOS Sierra 10.12.3 beta 3'te düzeltilen hata, aslında çoğu kullanıcı Safari önbellekleme seçeneğini kapatmadığı için herkesin karşılaşacağı bir sorun değil. Ancak tüm Consumer Reorts testlerinde ortaya çıkan hata kullanıcıların ve MacBook Pro satın alma arefesinde olanların kafasını karıştırmaya yetmişti.  macOS Sierra 10.12.3 final sürümünün yayınlanması ile sorun tamamen ortadan kalkmış olacak.
 
shiftdelete
819099
Bu haberler ilginizi çekebilir