Yeni MacBook Pro Özelliği Ortaya Çıktı

macOS Sierra'da ortaya çıkan kodlar, yeni MacBook Pro'nun yeni özelliğini gözler önüne serdi. Peki, bu kodlarda neler var? MacBook Pro'ya yeni hangi özellikler gelecek? İşte detaylar...
15 Haziran 2016 18:49
Yeni MacBook Pro Özelliği Ortaya Çıktı
Apple'ın WWDC 16 etkinliğinde yeni MacBook Pro modellerini tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak Apple ürün tanıtımı yerine yazılıma odaklanmış ve yeni MacBook Pro beklentileri başka bahara kalmıştı.
 
WWDC 16'da Mac'in işletim sistemi OS X'in ismini macOS olarak değiştiren Apple, etkinlik sonrası geliştiriciler için macOS Sierra Beta 1 sürümünü indirime sundu. macOS Sierra Beta 1'de ortaya çıkan kodlar sayesinde yeni MacBook modellerinin özellikleri belli oldu.
 
macOS Sierra'da; kHIDUsage_LED_BatteryLow, kHIDUsage_LED_BatteryOK, kHIDUsage_LED_CameraOn, kHIDUsage_LED_DoNotDisturb, kHIDUsage_LED_EqualizerEnable, kHIDUsage_LED_Forward, kHIDUsage_LED_Mute, kHIDUsage_LED_NightMode, kHIDUsage_LED_Stereo ve kHIDUsage_LED_SurroundOn kodları yer alıyor. Peki, bu kodlar neyi işaret ediyor?
 
Kodlarda gördüğünüz üzere LED kelimesi bulunuyor. Bu kodlar MacBook Pro'nun LED bar ile geleceğini kanıtlıyor. Klavyenin üst bölümüne yerleştirilmesi beklenen OLED panelin bildirim çubuğu olarak kullanıması bekleniyor. Yani klavyenin üstündeki OLED bar sayesinde sistem kısayollarına ulaşabileceksiniz.
 
Bir diğer sızan kod ise Biometric parametreleri ile ilgili. Apple'ın yeni MacBook Pro modellerinde TouchID'ye yer vermesi bekleniyor. Ancak bunun nasıl işleyeceği hakkında 2 farklı tahmin var. Bunlardan biri iPhone'un TouchID'si ile kullanılması ikincisi ise direkt olarak MacBook Pro'nun üzerine TouchID eklenmesi. Bakalım Apple hangi yolu tercih edecek?
 
shiftdelete
801996
Bu haberler ilginizi çekebilir