Yeni MacBook Fiyatıyla Cep Yakıyor!

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkma kararı alması, yeni MacBook modellerinin fiyatını da artırdı. İngilizler Yeni MacBook modellerini Sterlin üzerinden yüzde 25 daha pahalı alacaklar.
31 Ekim 2016 14:34
Yeni MacBook Fiyatıyla Cep Yakıyor!
27 Ekim'de tanıtılan yeni MacBook Pro, hızlı bir şekilde pek çok ülkenin Apple Store sayfasındaki yerini, fiyatlarıyla beraber aldı. 
 
Ülkemizde touch bar bulunmayan modeli 5999 TL'den başlayacak olan yeni MacBook Pro ailesi, Avrupa Birliği'nden referandum kararıyla çıkma kararı alan İngiltere'de de cep yakacak! Çünkü Avrupa Birliği'nden çekilme kararı, ekonomide Sterlin'in Dolar karşısında gerilemesine neden olmuştu.
 
Brexit, İngiltere'ye yaramadı
 
Brexit kararıyla Avrupa Birliği'nden çıkan İngiltere'nin para birimi Sterlin, dolara göre olan değerini yitirmeye başladı. Değeri geçen aylara kıyasla azalan Sterlin, yeni MacBook'ların piyasaya daha pahalı girmesine sebep oldu.
 
İngiliz kullanıcılar, artık MacBook'ları yüzde 25 daha pahalı alacaklar.
 
Tüm modeller zamlandı
 
Yeni güncellemeyle beraber en ucuz Apple notebook'u olan 11 inçlik MacBook Air, 749 Sterlin değerindeki fiyatıyla satıştan kaldırıldı. Yeni giriş modeli olan 13 inçlik MacBook Air'ın fiyatı ise 849 Sterlin'den, 949 Sterlin seviyesine çıktı.
 
MacBook ise 200 Sterlin zam ile beraber 1249 Sterlin seviyesine çıkmış durumda. Apple'ın İngiltere'de satışa sunduğu yeni MacBook Pro'ların en ucuz modeli 1449 Sterlin. Yani ülkemizde 5999 TL'lik model, İngiltere'de 5500 TL seviyesinde satılıyor.
 
Core i7 işlemci kullanan 13 inçlik yeni MacBook Pro modellerinin fiyatı ise 1899 Sterlin seviyesine gelmiş durumda. MacBook Pro modellerinde de 250 - 300 Sterlin seviyesinde bir fiyat artışı görülüyor.
 
shiftdelete.net
735975
Bu haberler ilginizi çekebilir