Yeni iPhone'nun İsmi İle İlgili Yeni İddialar!

Apple'ın merakla beklenen yeni amiral gemisinin ismi ile ilgili yeni iddialar ortaya ayılıyor. Peki yeni iPhone'nun ismi iPhone 8 mi, iPhone X mi yoksa iPhone Edition mı olacak?
03 Eylül 2017 11:45
Yeni iPhonenun İsmi İle İlgili Yeni İddialar!
Bir yıla yakın bir süredir premium iPhone modelinin ismi iPhone 8 olarak geçmişti. Bunun geçici bir isim olduğunu birçok haberimizde belirtmiştik.Yeni iPhone'un tanıtım tarihi yaklaştıkça telefonun gerçek ismi ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.
 
iPhone X ve iPhone Edition gündemde. Apple konusunda başarılı bir sicile sahip Hollandalı iCulture sitesi iPhone X ismi üzerinde duruyor. Diğer modeller ile ilgili de yeni iddialar var. 
 
iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus geliyor!
 
9to5Mac'in haberinde premium iPhone modelinin kutusunu gördüklerini söyleyen iki Çinli'nin yeni iPhone'un iPhone Edition adıyla çıkacağını iddia ettikleri belirtilmişti. Bu kişilerin iddiasına göre iPhone 7s olarak anılan seri ise iPhone 8 ve iPhone 8 Plus adıyla tanıtılacak.
 
 
 
 
Onuncu yıldönümü olması sebebiyle iPhone X ismi daha mantıklı görünüyor. Fakat Apple, iPhone SE'de olduğu gibi Edition ismini kullanabilir. Hollanda kökenli web sitesi iCulture ise iPhone X üzerinde duruyor. Siteye göre diğer modeller ise iPhone 8 ve iPhone 8 Plus olacak.
 
Apple'ın arkası cam ve kablosuz şarj destekli bir S modeli sunmayacağı, bu değişikliğin S ismi için fazla olacağı ve bu modellerin iPhone 8 serisi olarak tanıtılacağı düşünülüyor. Siteye göre yeni iPhone'lar 22 Eylül'de mağazalarda olacak. Daha önce Apple'ın 10.5 inçlik iPad modelini tanıtacağını tahmin ettiği için iCulture sitesinin sicili sağlam. Bu sebeple yeni iPhone'ların isimleri konusunda sitenin görüşlerini ciddiye almak gerekiyor.
 
shiftdelete
412151
Bu haberler ilginizi çekebilir