Yeni iPhone'lar İle İlgili Yeni Detaylar

Apple'ın iPhone 6 serisini piyasaya sürmesinin ardından bu yıl için planlanan yeni nesil iPhone modeli için de ilk dedikodular gelmeye başlamıştı. İşte yeni nesil iPhone'lar ile ilgili yeni iddialar...
14 Ocak 2015 19:55
Yeni iPhonelar İle İlgili Yeni Detaylar
Tedarik zincirindeki firmalardan gelen bilgilere göre yeni iPhone modelinin arka kamerası çift lens taşıyacak. HTC One M8 ve Huawei Honor 6 Plus modellerinde benzerlerini gördüğümüz çift lens teknolojisi ile derinlik algısı oluşturabilen kamera ayrıca düşük ışıkta da daha iyi çekimler yapabilecek. Kamerada optik yakınlaştırma ihtimalinden bahsedilse de cihazın ince yapısı nedeniyle bu ihtimal biraz zor görülüyor. 
 
Yeni nesil iPhone modeli ile ilgili diğer bir iddia da 3D basınç sensörü. 3D basınç sensörü dokunmatik sensörün X ve Y eksenine bir de Z ekseni eklenmesi ile elde ediliyor. Basınç sensörünün görevi ise nabız ve kan basıncını ölçmek olacak. Bu sensörün Apple Watch akıllı saatinde de olacağı belirtiliyor. Diğer bir bilgi ise seride 16GB kapasite yerine en az 32GB kapasite kullanılacağı. 
 
Kaynaklar bu yıl gelenek olduğu üzere Apple'ın herhangi bir tasarım değişikliğine gitmeyeceğini ve 4.7 inç ile 5.5 inçlik ekran boyutlarının aynı kalacağını tahmin ediyor. Bu bakımdan iPhone 6S gibi bir isimlendirme daha akla yakın geliyor. Bununla birlikte şimdilik 4 inçlik mini bir iPhone modeli ile ilgili herhangi bir iddia gündemde değil. Muhtemelen bahar dönemi ile birlikte daha net sızıntılar internete yansıyacaktır.  
donanimhaber
652231
Bu haberler ilginizi çekebilir