Yeni iPhone Çıkmadan Apple Hisseleri Fırladı!

Apple'ın, Eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone'nu daha çıkmadan Apple'ın hisseleri rekor kırdı.
17 Mart 2017 22:19
Yeni iPhone Çıkmadan Apple Hisseleri Fırladı!
Geçtiğimiz yıl Apple, Samsung gibi güçlü rakiplerinin iPhone'u tahtından edebilecek nitelikte tanıttığı akıllı telefonlarla birlikte önemli bir değer kaybı yaşamış, ancak telefon pazarında yaşanan çeşitli talihsizliklerden dolayı tekrar durumu toparlamayı başarmıştı. Şimdi ise Apple hisseleri son üç gün içinde ikinci rekorunu kırdı.
 
 
Başta KGI analisti Ming-Chi Kuo gibi tanınmış analistlerin ve çeşitli uluslararası basın kuruluşlarının 10. yıla özel tanıtılacak iPhone 8 ile ilgili görüşlerini ve bazı bilgilerini paylaşmasıyla birlikte Apple hisseleri de hareketlendi. Apple'ın hisse değeri gün içinde 140.49 dolara ulaşarak Apple tarihindeki en yüksek hisse değerlerine ulaşmayı başardı.
 
Finansçılar ve analistler, Apple hisselerinin beklentileri karşılayacak bir iPhone 8 modeliyle birlikte çok daha yükseleceğini ve yıl sonuna doğru 150 dolar - 180 dolar aralığında konumlanacağını söylüyor. Öte yandan iPhone 8'de olası bir hayal kırıklığı ve rakiplerinden gelecek başarılı modeller, Apple hisselerinde dengeleri tekrar değiştirebilir.
 
webtekno
Etiketler : Apple , iphone , ıphone 8 , Ming-Chi Kuo
974968
Bu haberler ilginizi çekebilir