Yeni iPad Pro Ekran'nı Ne Kadar Olacak?

Bu yıl çıkacak olan yeni iPad Pro'nun ekran boyutu ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. İşte haberin detayları...
09 Ocak 2017 11:21
Yeni iPad Pro Ekrannı Ne Kadar Olacak?
Apple tarafından gerçekleştirilebilecek stratejiler konusunda oldukça başarılı tahminlerde bulunan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, şimdi de yeni iPad Pro’nun ekran boyutu hakkında öngörülerde bulundu.
 
Yeni iPad Pro ekranı 10.5 inç olabilir
 
Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2017 yılı içerisinde üç farklı iPad tablet modeli tanıtmak üzere hazırlandığını ifade ediyor. Analist, bu tabletlerden en üst model olacak yeni iPad Pro’nun ise 10.5 inç ekrana sahip olacağını tahmin ediyor.
 
Tahminlere göre, 2017 tablet serisi içerisinde bir 12.9 inç iPad Pro 2, yeni bir 10.5 inç iPad Pro ve daha düşük fiyatlı bir 9.7 inç iPad modeli yer alacak. Üst seviyedeki 10.5 inç iPad Pro modelinin oldukça ince kenar tasarımı sunacağı ve Apple A10X işlemcisinden alacağı belirtiliyor. Ek olarak diğer dahili donanımların da yükseltileceğine kesin gözüyle bakabiliriz.
 
 
Kuo’ya göre iPad sevkiyatlarında da düşüş yaşanacak ve yıldan yıla düşüşle toplamda 35-37 milyon tablet satışı gerçekleştirilecek. Bu düşüşün iPad’e olan ilginin azalmasından dolayı değil, son birkaç çeyrektir tablet pazarı performansının istikrarlı bir düşüş sergilemesinden dolayı gerçekleşeceği vurgulanıyor.
 
Bakalım Ming-Chi Kuo’nun 2017 model iPad tabletlerle ilgili tahminleri ne kadar tutacak?
 
shiftdelete
Etiketler : 2017 , Apple , iPad Pro
414939
Bu haberler ilginizi çekebilir