Yeni iPad Pro Biraz Gecikebilir!

Apple'ın yeni nesil tableti iPad Pro meraklılarını biraz üzecek gibi! Apple'ın Mart ayındaki etkinliğinde tanıtılacak olan iPad Pro, tanıtımdan hemen sonra satışa sunulmayacak.
25 Şubat 2017 19:27
Yeni iPad Pro Biraz Gecikebilir!
Apple tarafından resmi bir etkinlik açıklaması yapılmadı. Fakat Ocak ayından beri bir çok kaynak Mart ayında bir iPad etkinliği düzenleneceği konusunda hemfikir. Bu etkinlikte yeni iPad Pro modellerinin yanı sıra 9.7 inçlik giriş seviyesi bir iPad modeli de tantılabilir.
 
 
iPad Pro modellerinin satışı gecikebilir
 
Mart ayında düzenlenecek olan etkinlikte 9.7 inç iPad modelinin yanısıra çerçeve hatları oldukça inceltilmiş 10.5 inçlik iPad Pro ve 12.9 inçlik iPad Pro modellerinin tanıtılması bekleniyor. Yeni iPad Pro modellerinde A10X işlemcinin yanında ek donanım yükseltmeleri yapılabilir.
 
 
DigiTimes, Ocak ayındaki haberinde 2017 yılının birinci çeyreğinde 9.7 inç iPad'in, 2017 yılının 2. çeyreğinde ise 10.5 inç ve 12.9 inç iPad Pro'ların, seri üretime geçeceğini bildirmişti. Mac Otakara sitesi de dünkü raporunda 10.5 inçlik iPad'in Mayıs ayına kadar hazır olmayacağını belirtti. Bu sebeple Mart ayında sadece uygun fiyatlı olan 9.7 inçlik iPad modelinin satışa sunulması bekleniyor.
 
 
ABD, Kanada, Avustralya, Fransa, Almanya ve Japonya gibi ülkelerde 12.9 inçlik iPad gönderilerinde 2-3 haftalık nakliye gecikmeleri yaşanıyor. Apple CEO'SU Tim Cook, tedarikçilerinden biriyle ilgili bir sorundan dolayı sevkiyatların geciktiğini belirtiyor. Bu sorunun yeni iPad'ler için de geçerli olması muhtemel. Bu sebeple yeni iPad Pro modellerinin satışı Mayıs yada Haziran ayına kalabilir.
 
Etkinlikte başka neler tanıtılacak?
 
Apple'ın Mart ayı etkinliğinde yeni iPad modellerinin yanısıra yeni aksesuarlar, iPhone modelleri için farklı renk ve depolama seçenekleri de tantılabilir. iPad'ler için yeni akıllı klavye ve Apple Pencil 2'nin tanıtılması bekleniyor. Geçen hafta Mac Otakara tarafından ortaya atılan kırmızı iPhone 7 ve iPhone SE için 128 GB depolama seçeneği de Apple'ın etkinliğinde tanıtacağı ürünler arasında yer alabilir.
 
shiftdelete
381053
Bu haberler ilginizi çekebilir