Yeni Google Glass Belli Oldu

Google'ın yeni aldığı patent ile ikinci nesil Google Glass'ın şekli belli oldu. İşte ikinci nesil yeni Google Glass ve detayları...
28 Kasım 2015 16:43
Yeni Google Glass Belli Oldu
Giyilebilir cihazların bulunduğu sektör, gelecekte her insanın en az bir adet giyilebilir cihaza sahip olacağı tahmin edilmesinden dolayı günümüzün yükselişte olan sektörlerinden birisi. Bu sektörün geleceğini gören ve erkenden yatırım yapmak isteyen teknoloji devi Google, geçtiğimiz senelerde sektörün ilk giyilebilir cihazlarından olan Google Glass'ı tanıtmıştı. Google Glass, sahip olduğu özelliklere ve birçok reklam filminin çekilemesine ve rağmen bir türlü beklenilen başarıyı elde edemedi.
 
Fakat satışların beklenin altında olmasına rağmen Google, Google Glass'tan vazgeçmedi. Geçtiğimiz günlerde Google'ın bir patentinin açıklanmasıyla birlikte şirketin Google Glass'ın ikinci versiyonunu oldukça geliştireceği belli oldu. Patentte bulunan sistemle birlikte Google Glass, tek taraflı takılabilir bir hal alacak ve kulağınıza dolanacak.
 
 
Kulağa dolanmasıyla birlikte alacağı desteği, minik ekranını kullanıcının gözünün önünde tutmak amacıyla kullanacak olan Google Glass, aynı zamanda kulağınıza yakın olan bu kısımda bir tür gelişmiş hoparlöre veya algılayıcıya sahip olabilir. Bu yenilikler ve yeni gelebilecek özellikler, Google'ın Ocak ayında Google Glass satışlarını durdurmasının ardından Google Glass'ı iş sektöründe kullanılacak bir cihaz yapacaklarını belirtmesiyle örtüşüyor.
 
Google Glass'ın geliştirilmesi amacıyla Amazon'dan mühendisler kiralamış olan Google, bakalım ürününün yeni halini bizlere nasıl sunacak.
webtekno
362224
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama