Yeni Çöpçatanınız Couplinked Yayınlandı

Günümüzde çokça kullanılan arkadaşlık uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Yeni çöpçatanınız olmaya aday uygulama Couplinked hakkındaki detaylar haberimizde.
03 Temmuz 2015 20:37
Yeni Çöpçatanınız Couplinked Yayınlandı
Yanlızlaşan kent insanının bir arkadaş ya da eş bulması zorlaşmaya başladı. Özellikle Türkiye gibi kapalı toplumlarda dışarıda arkadaş bulma daha da bir zor. Bunun için ülkemizde en çok kullanılan yöntem arkadaşlık siteleri ya da arkadaşlık uygulamaları.
 
Mobil cihazların kullanımı arttıkça, arkadaşlık siteleri de arkadaşlık uygulamalarına evrilmiş durumda.
 
Yeni bir arkadaşlık uygulaması Couplinked yayına girdi. Google Play ve App Store'da indirilmeye sunulan uygulama bakalım bizlere neler sunuyormuş?
 
Öğrenim bilgilerinizi girmeniz gerekiyor!
 
Ülkemizde en çok izlenen kanallar hep belgesel kanallarıdır. Ayrıca herkes röportajlarda kitap okuduğunu de belirtir. Tabi hayaller ve gerçekler dediğimiz olay karşımıza çıkıyor.
 
Milletçe kendimizi belgesel izleyen, kitap okuyan insanlar olarak göstermeyi sevsek de maalesef durum böyle değil.
 
Couplinked, kişilerin eğitim bilgilerini ön plana çıkararak, yüksek eğitim seviyesindeki insanların bir araya geldiği bir platform. Ülkemizde bu iş ne kadar sürdürülebilir tabii merak ediyoruz.
 
Couplinked’e üye olabilmeniz için tek gereken yüksek öğrenim bilgilerinizin yer aldığı bir Facebook hesabına sahip olmak. 
 
Facebook login var ama arkadaşlarınız sizi göremiyor
 
Facebook hesabınızla kolayca üye olduğunuz uygulamada tüm bilgileriniz gizli tutuluyor. Benzer uygulamaların aksine Facebook arkadaşlarınız uygulamada sizin profilinizi göremiyor. Tüm üyelikler kontrolden geçerek onaylanıyor. Sizin gibi insanlarla tanışmanıza fırsat veren eşleştirme algoritması, iyi ilişkilerin tohumunu atıyor.
 
Konum bazlı bir uygulama olan Couplinked’e üye olanlar seçtikleri mesafelerde aradıkları özellikteki üyelerin resimlerini, yaşlarını ve okullarını görebiliyorlar. Karşılıklı olarak birbirini beğenen üyeler eşleşmiş oluyor ve mesajlaşabiliyor. Benzerlerinden ayıran ‘kararsız kalma’ özelliği sayesinde bir kişiyi beğenip beğenmediğinizden emin olamadığınızda daha sonra tekrar görmek için işaretleyebiliyorsunuz. Eşleşinceye kadar profillerde isim bilgisi görünmüyor, yani her eşleşme ufak bir sürpriz yaratıyor!
 
Uygulamayı kullanmak indirmek isteyenler Android için buraya, iOS için buraya tıklamaları gerekiyor.
shiftdelete
196521
Bu haberler ilginizi çekebilir