Yeni 12 inç Macbook Teknik Özellikleri, Fiyatı Ve Çıkış Tarihi

Yeni Macbook Tanıtıldı! Tüm yeniliklerin detaylı anlatımıyla 12 inçlik Macbook teknik özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi görselleriyle birlikte haberimizde!
09 Mart 2015 21:04
Yeni 12 inç Macbook Teknik Özellikleri, Fiyatı Ve Çıkış Tarihi

Yeni 12 inçlik Macbook tanıtıldı! İşte tüm 12 inçlik Macbook teknik özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi haberimizde!

 

Altın, Uzay Gri ve Gümüş renk çeşitleriyle tanıtılan yeni 12 inçlik Macbook, Apple'ın şimdiye kadar ürettiği en iyi notebook diyebiliriz. Şimdiye kadarki en hafif ve en ince notebook olan yeni Macbook %24 daha ince ve tam oturtulmuş bir klavyeye sahip. 

 

Genişletilmiş klavye sayesinde tuşlar eski modellere oranla %17 oranında daha büyük ve ayrıca yeni bir aydınlatma sistemi yerleştirilmiş durumda. Gelişmiş Retina Ekran ile 3 milyondan fazla piksel çözünürlüğüne sahip yeni Macbook çok daha iyi bir görüntü deneyimi sunuyor. 

 

 

Force Touch adı verilen yeni sistem ile pad kısmına uygulayacağınız basınç ayarıyla türlü işlemler yapmak da mümkün. Örneğin bir kelimenin üzerine gelip pad'e basınç uyguladığınızda kelime otomatik olarak Wikipedia'a aranıyor. Ek olarak daha hızlı ileri sarma ve harita da yer bulma gibi özellikler de bununla birlikte geliyor.

YENİ 12 İNÇLİK MACBOOK GÖRSELLERİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

Fansız bir sistem ve %67 daha küçük bir anakart ile bataryaya iyice yer açılmış, böylece batarya %35 daha büyük olarak notebook'da yerini almış. Bunun getirisi olarak da mükemmel bir batarya performası ortaya çıkıyor.

 

Yeni batarya sayesinde internete söfr ile 9 saat, film izleyerek ise 10 saat batarya dayanabilir! Ek olarak yeni bir wireless sistemi ile çok daha etkin bir kullanım sağlanmış durumda. 

 

Yeni geliştirilen USB-C sayesinde Macbook'unuzu hem şarj edebilecek hem de HDMI, DisplayPort, VGA, veri transferi bağlantıları için kullanabileceksiniz. Fiyatları ise 1.299 ile 1.599 dolar arasında değişiecek olan yeni 12 inçlik Macbook 10 Nisan'dan itibaren satışa sunulacak.

YENİ 12 İNÇLİK MACBOOK GÖRSELLERİ İÇİN TIKLAYIN

 

incehesap

507813
Bu haberler ilginizi çekebilir