Yazılım

 • Android 4.4 KitKat ile ilgili bilgiler sızmaya başladı

  Android 4.4 KitKat ile ilgili bilgiler sızmaya başladı

  Artık tanıtım için eli kulağında tabirini kullanabileceğimiz Android 4.4 KitKat sürümü ile ilgili şimdiye kadar net ve kesin bilgiler paylaşılmış değil. Sürüm ismi Google tarafından açıklandıktan sonra firma içerisinden elde edilen bilgiler yoluyla bazı detaylar netleşiyor.
 • Android 4.3 güncellemesi ABDde başladı

  Android 4.3 güncellemesi ABD'de başladı

  Geçen yılın iki amiral gemi modeli Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 sahiplerinin büyük bir merakla bekledikleri Android 4.3 güncellemesi nihayet bugün itibariyle ABD'de başladı.
 • Mavericks, Haswellli MacBook Airın pil ömrünü 3 saate kadar uzatıyor

  Mavericks, Haswell'li MacBook Air'ın pil ömrünü 3 saate kadar uzatıyor

  OS X ailesinin son üyesi olan Mavericks'in güç tüketimi konusunda yapabildikleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. 22 Ekim'deki lansmanda Mavericks'in 2013 MacBook Air'ların pil ömrünü 1 saat uzatabildiği açıklasa da yapılan testler Mavericks'in pil ömrüne katkısının çok daha fazla olduğunu gözler önüne seriyor.
 • Appledan iMacler için iki kritik güncelleme

  Apple'dan iMac'ler için iki kritik güncelleme

  Apple, yakın zamanda satışa sunduğu 2013 sonu iMac'ler için iki kritik güncellemeyi yayınladı.
 • Microsoft : iWorkun ücretsiz olması kayda değer bir konu değil

  Microsoft : iWork'un ücretsiz olması kayda değer bir konu değil

  Apple'ın iOS cihazları için geliştirdiği ve Keynote, Pages, Numbers uygulamalarından oluşan iWork paketini yeni cihazlar için ücretsiz hale getirmesi, kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmıştı.
 • Mavericks, rekor kırdı: Yaklaşık 20 saatte %8lik kullanım oranı

  Mavericks, rekor kırdı: Yaklaşık 20 saatte %8'lik kullanım oranı

  Apple'ın dün ücretsiz olarak Mac App Store'dan yayınladığı OS X ailesinin son üyesi Mavericks, en hızlı benimsenen OS X sürümü oldu.
 • iOS 7.0.3 yayınlandı

  iOS 7.0.3 yayınlandı

  Özellikle hesap adları, parola ve kredi kartı bilgilerinin tüm Mac ve iOS cihazlarında senkronizasyon imkanı sunan iCloud KeyChain özelliğini sisteme kazandıran ve bir süre önce ortaya çıkan iWork uygulamalarının sebep olduğu mavi ekran hatasını gideren çıkan iOS 7.0.3'ün içerdiği iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri şöyle:
 • OS X Mavericks ücretsiz olarak indirmeye sunuldu

  OS X Mavericks ücretsiz olarak indirmeye sunuldu

  Apple'ın dünyanın en gelişmiş masaüstü işletim sistemi olarak tanımladığı OS X, 10. sürümü ile Haziran ayında boy göstermişti. OS X Mavericks olarak adlandırılan yeni sürüm bugün itibariyle ücretsiz olarak indirmeye sunuldu.
 • Windows RT 8.1 geçici bir süre Windows mağazasından kaldırıldı

  Windows RT 8.1 geçici bir süre Windows mağazasından kaldırıldı

  17 Ekim tarihi itibariyle Windows mağazası üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulan ve büyük bir ilgi ile karşılaşan Windows RT 8.1 güncellemesi, ortaya çıkan bir sorun nedeniyle geçici olarak mağazadan kaldırıldı.
 • "Windows RT ve Windows Phone 2015 yılında birleşiyor"

  "Windows RT ve Windows Phone 2015 yılında birleşiyor"

  İşletim sistemi bölümüne bakıldığında Microsoft x86 sistemleri için Windows 8.1, ARM sistemleri için Windows RT 8.1 ve Windows Phone 8 işletim sistemini kullandığı görülebilir. Bu iç işletim sistemi birbirinden farklı yapılara sahip ve çapraz uygulama desteği sunmuyor. Ancak bu üçlü işletim sistemi stratejisi kullanıcı tarafında karşılıklıklara yol açarken, geliştiricileri de zorluyor.
 • Microsoft, iOS için Remote Desktop uygulamasını yayınladı

  Microsoft, iOS için Remote Desktop uygulamasını yayınladı

  Windows 8.1'i yayınlayan Microsoft, iOS platformunda en çok kullanılacak uygulamalardan biri olmaya aday olan Remote Desktop uygulamasını App Store üzerinden iOS kullanıcılarının beğenisine sundu.
 • Windows 8.1 çıktı

  Windows 8.1 çıktı

  Microsoft merakla beklenen Windows 8.1'i kullanıma sundu. Resmi satışına yarın başlanacak olan işletim sistemi, Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz güncelleme olarak Windows Mağazası üzerinde dağıtılmaya başlandı. 3.3GB büyüklüğünde bir paket olan Windows 8.1, bir sene önce bugünlerde piyasaya sürülen Windows 8'e ciddi güncellemeler getiriyor.
 • Toshiba: Kurumsal satışlarımızın %99u Windows 7li

  Toshiba: Kurumsal satışlarımızın %99'u Windows 7'li

  Microsoft'un büyük umutlarla geçen yıl çıkardığı Windows 8, son kullanıcılar arasında yavaşta olsa yaygınlaşıyor ancak konu kurumsal müşteriler olunca aynı şeyi söylemek oldukça güç. Microsoft'un yakın iş ortaklarından olan Toshiba'dan gelen son açıklamalar da bu söylediğimiz destekler nitelikte.
 • Sonynin gözü SteamOS platformunun üstünde

  Sony'nin gözü SteamOS platformunun üstünde

  Valve'nin Mac veya PC üzerinden oyunlarınızı harici ekranlara aktararak buradan devam etmenizi sağlayan Linux tabanlı işletim sistemi SteamOS, son kullanıcıya ve işletmelere ücretsiz olarak sağlanacak.
 • Windows 8.1, 18 Ekimde Windows Mağazasından yayınlanıyor

  Windows 8.1, 18 Ekim'de Windows Mağazası'ndan yayınlanıyor

  Redmond'lı yazılım devi Microsoft, bir süredir geliştirme çalışmalarını yürüttüğü Windows 8.1'de sona gelindiğini açıkladı.ABD saatiyle dün sabah yapılan açıklamada Windows 8.1 RTM sürümünün yani son kullanıcıya sunulacak olan sürümünün dağıtıma hazır olduğu ifade edildi.
 • iOS 7 için WhatsApp Güncellemesi Yolda

  iOS 7 için WhatsApp Güncellemesi Yolda

  Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın iOS 7 için yenilenmiş tasarımlı güncel sürümünün çok yakında geleceği müjdelendi.
 • Eski Google CEOsu Schmidt: Android Daha Güvenli

  Eski Google CEO'su Schmidt: Android Daha Güvenli

  Bir dönem Google'ın CEO'su da olan Eric Schmidt, Android işletim sistemi için iPhone'dan daha güvenli olduğunu söyledi.
 • OS X Mavericks için geri sayım başladı

  OS X Mavericks için geri sayım başladı

  Apple’ın WWDC 2013’de tanıttığı OS X ailesinin son üyesi Mavericks için son düzlüğe girildi. Kısa bir süre önce AppleSeed programına dahil olan kullanıcılar için ilk defa yayınlanan Mavericks, şimdi de Golden Master olarak geliştiriciler için yayınlandı.