Yapay Zeka Artık Şirket Yönetiminde!

Singapur’daki yapay zeka gelişmeleri ve yapılan toplantılar neticesinde makine öğrenimi yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Peki bu sistemin özellikleri neler?
19 Kasım 2017 19:32
Yapay Zeka Artık Şirket Yönetiminde!
Bu teknolojiyi tanımlamak gerekirse; Service Now yazılım şirketine göre makine öğrenimi doğrudan insanın müdahalesi olmaksızın kendi performansını analiz eden ve geliştiren yazılım olarak tanıtarak, öğrendikçe gittikçe karmaşık kararlar almasını sağlayan yazılım olarak tanımlıyor.
 
Yapay zeka kendi kendini üretecek
 
Avrupa’nın birçok yerinde bulunan ve ışıksız fabrika diye adlandırdığımız, bütün işlerin robotlar tarafından yapıldığı, yani tamamen bir otomasyon sistemi olan fabrikalar bulunmakta. Fabrika tamamen kendini denetleyecek, gerekli değişiklikleri yapacak veya yapılması gerekenleri söyleyerek bizi uyaracak. Yani makineler artık kendi kendilerini üretecek.
 
 
Makine öğrenimi için kullanılan iki ana alan olarak yüze 87 güvenlik ve yüzde 30 operasyon yönetimi yer alıyor. Service Now yazılım şirketinin pazarlama başkan yardımcısı olan Duncan Egan, Singapur’daki CIO’ ların yüzde 63’ünün makine öğrenmesinin getirdiği otomasyon yeteneklerinin, önümüzdeki 3 yıl içinde firmanın en önemli başarı faktörü olacağına inandığını belirtti. Makine öğrenmesinin getirdiği daha büyük otomasyonun yüzde 87’si karar verme sürecini hızlandıracak, yüzde 80’i ise bu kararların doğruluğunu arttıracağını savunuyor.
 
shiftdelete
196808
Bu haberler ilginizi çekebilir