Xperia Z6 Özellikleri Sızmaya Başladı

Sony Xperia Z6 özellikleri hakkında ilk sızıntılar gelmeye başladı. Çin kaynaklı gelen bilgiler, Xperia Z6 modelinin nasıl olacağına yönelik ilk bulguları gözler önüne seriyor...
16 Ocak 2016 15:36
Xperia Z6 Özellikleri Sızmaya Başladı
Dünyanın ilk 4K ekranına sahip telefonu unvanı ile duyurulan Xperia Z5 Premium modelinden sonra, Sony'nin Xperia Z6'da nasıl farklı bir özellik sunarak tüketicileri cezbedeceği tahmin edilemiyordu.
 
Çin kaynaklı gelen bilgiler, Xperia Z6 modelinin nasıl olacağına yönelik ilk bulguları gözler önüne seriyor.
 
 
Xperia Z6 özellikleri ile çıtayı yükseltebilir
 
Söylentiye göre Xperia Z6; 5 GB RAM, 5.2 inç büyüklüğünde 1920 x 1080 çözünürlüğünde ekran, f/2.0 değerinde Exmor RS DRAM sensörlü, OIS destekli 33 Megapiksel kamera ve Snapdragon 820 yonga seti ile gelecek.
 
Xperia Z6'nın 6.7mm inceliğe sahip olacağı da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.
 
 
Xperia Z6 Compact da iddialı olacak
 
Sızıntılar bununla da sınırlı değil. Xperia Z6'nın küçük kardeşi Xperia Z6 Compact modeli ise; 4 GB RAM, 4.7 inç büyüklüğünde Full HD ekran, Snapdragon 820 yonga seti ve 7.9mm inceliğinde bir yapı ile karşımıza çıkacak.
 
 
Xperia Z6 ne zaman tanıtılacak?
 
Kaynak Xperia Z6 ve Xperia Z6 Compact modellerinin Mayıs ayında tanıtılacağını belirtiyor.  Xperia Z6 Premium modellinin olup olmayacağına dair şimdilik bir bilgi bulunmuyor.
 
Google'ın Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile RAM tüketimini minimuma indirmesi, 2 GB RAM'li telefonların bile akıcı çalışmasını sağlıyor. 5 GB RAM şimdilik kağıt üstünde albeni sağlayan bir detay olarak görünüyor.
shiftdelete
327835
Bu haberler ilginizi çekebilir