Xperia Z5 Compact VS. Z3 Compact

Sony Xperia Z5 Compact ve Z3 Compact karşılaştırması ve tüm detayları haberimizde! İşte tüm özellik karşılaştırmalarıyla Xperia Z5 Compact VS. Z3 Compact ...
04 Eylül 2015 13:40
Xperia Z5 Compact VS. Z3 Compact
İşte Xperia Z5 Compact mı? Yoksa Z3 Compact mı? sorusunu yanıtlayan Sony Xperia Z5 Compact ve Z3 Compact karşılaştırması.
 
Xperia Z5 Compact ve Z3 Compact karşılaştırması
İlk olarak tasarıdan başladığımızda, Xperia Z5 Compact 8.9 mm kalınlık ve 138 gram ağırlık özellikleri ile 8.6 mm kalınlık ve 129 gram ağırlığa sahip Xperia Z3 Compact'tan daha kalın ve ağır bir yapı sunuyor. Bu durumun nedenleri ise, büyüyen parmak izi okuyucu özellikli home tuşu ve artan pil boyutu olarak gösterilebilir. Suya dayanıklılık tarafında ise, Xperia Z5 Compact, Xperia Z3 Compact'ın sunduğu 1 metre derinlikten daha iyi olarak, 1.5 metre derinlikte 30 dakika dayanabilmekte.
 
 
 
Ekran karşılaştırması
 
Ekran tarafında Sony, Xperia Z5 Compact'ta hiçbir yenilik yapmamış görünüyor. Xperia Z5 Compact, Xperia Z3 Compact modelinde yer alan 4.6 inç HD IPS LCD ekran ve 319 ppi piksel yoğunluğu özellikleri ile aynen devam ediyor.
 
 
 
Kamera karşılaştırması
 
 
Kamera tarafında Sony'nin hem ön hem de arka kamerayı yenilediği görülen Xperia Z5 Compact, Xperia Z3 Compact'ta yer alan 20.7 Megapiksel ve 2.2 Megapiksel kameraların önüne geçerek, arkada 23 Megapiksel, önde ise 5.1 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Ek kamera özellikleri tarafında ise Xperia Z5 Compact'ta bir tek ön kameraya HDR özelliğinin eklendiği görülmekte.
 
 
 
 
İşlemci karşılaştırması
 
 
İşlemci tarafında Xperia Z3 Compact'ta kullanılan Snapdragon 801 işlemcisinin önüne, güncel 64 bit destekli 8 çekirdekli Snapdragon 810 işlemci ile geçtiği görülen Xperia Z5 Compact, düşük ekran çözünürlüğü ile birlikte amiral gemisi modellerin bile önüne geçebilecek gücü sunabilir. Xperia Z3 Compact ile aynı 2 GB RAM özelliğinin devam ettiği görülen Xperia Z5 Compact, depolama tarafında farklı olarak 32 GB dahili depolama alanı ve 200 GB kadar MicroSD kart destekliyor.
 
 
 
 
Batarya Karşılaştırması
 
 
Batarya tarafında Xperia Z3 Compact'taki 2600 mAh bataryayı 100 mAh büyüttüğü görülen Sony, muhtemel olarak Xperia Z5 Compact'taki 2700 mAh batarya ile Xperia Z3 Compact modeline benzer performans sunacak.
shiftdelete
469353
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama