Xperia Z5 Compact Sızdı

IFA 2015'de tanıtılacak Sony Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact telefonlarından sızıntılar gelmeye devam ediyor. İşte Xperia Z5 Compact ile ilgili son sızıntı ve görseller...
21 Ağustos 2015 14:55
Xperia Z5 Compact Sızdı
Japon teknoloji devi Sony, 2 Eylül günü Berlin'de düzenlenecek IFA 2015 kapsamında yeni cihazlarını tüm dünyaya tanıtacak. Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact modellerinin tanıtılması beklenirken, akıllı telefonlara ait gelen sızıntılara bugün bir yenisi daha eklendi.
 
 
Xperia Z5 Compact Basın Görseli Sızdırıldı!
 
Modellerin tanıtım tarihi yaklaştıkça artan sızıntılara bugün bir yenisi daha eklendi. Ortaya çıkan görsel, iddia edilene göre Sony'nin yeni küçük boyutlu yüksek özelliklere sahip modeli Xperia Z5 Compact modelinin basın görseli.
 
 
Sızdırılan görsele baktığımızda ise pek bir farklılık göremiyoruz. Zira Sony, uzun bir zamandır telefonlarında yer verdiği OmniBalance tasarım anlayışını Xperia Z5 Compact modelinde de aynen devam ettirmiş.
 
Bu bağlamda arka tarafı camdan imal edilen Xperia Z5 Compact, bu sefer Xperia Z3 Compact'tan farklı olarak plastik çerçeve değil de metal çerçeve ile gelebilir. Telefonun arka tarafında yer alan kamerası ise tek LED flaş ile desteklenmiş.
 
 
 
Xperia Z5 Compact Teknik Özellikleri
 
Sony'nin küçük boyutlara sahip amiral gemi modeli Xperia Z5 Compact, daha önceki modellerinde olduğu gibi yine teknik özellik tarafında iddialı gelecek. 4.7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması beklenilen Xperia Z5 Compact, 1280x720p çözünürlüğe 312 ppi değerine sahip olacak.
 
Xperia Z5 Compact modelinin işlemci tarafında ise Qualcomm'un Snapdragon 810 işlemcisini tercih eden Sony, 3 GB RAM ile modelin gücünü arttırmış. Ayrıca Xperia Z5 Compact, diğer tüm Z serisi modellerinde olduğu gibi IP68 sertifikası ile yine suya ve toza karşı dayanıklı olacak. Elbette sağ tarafta güç butonunun üzerine konumlandırılan parmak izi okuyucuyu da unutmamak lazım.
shiftdelete
683647
Bu haberler ilginizi çekebilir