Xperia Z2'ye Yeni Güncelleme

Sony, Xperia Z3 için çıkan Android 5.0 Lollipop güncellemesinden sonra, Xperia Z2'ye de yeni güncellemsini dağıtmaya başladı.
18 Mart 2015 23:24
Xperia Z2ye Yeni Güncelleme
Android işletim sisteminin son sürümü olan Lollipop'u üreticiler yavaş da olsa cihazlarına sunuyor. Bu üreticilerden birisi olan Sony, Xperia Z3 ve Z3 Compact modelleri için sunduğu Lollipop güncellemesini bir önceki amiral gemi modeli Xperia Z2 içinde dağıtmaya başladı.
 
Google'ın yeni tasarım dili Material Design'a uyarlanan Sony'nin kullanıcı arayüzü beraberinde bazı yeniliklerde getiriyor.
 
 
23.1.A.0.690 sürümüyle yayınlanan güncelleme yaklaşık olarak 1,2 GB boyutunda. Pilde iyileştirmeler sunan yeni güncelleme, yenilenen ekran kilidi, misafir modu ve yeni profiller Lollipop güncellemesinin getirdiği yeniliklerin bir kaçı.
 
Hali hazırda İskandinav ve Baltık ülkelerinde sunulan güncellemenin yakın zamanda ülkemize de gelmesi bekleniyor. Güncellemeyi; Ayarlar>Cihaz Hakkında>Yazılım güncelleme bölümünden denetleyebilir ve yükleyebilirsiniz.
 
Ayrıca Sony'nin yaptığı açıklamaya göre firma, Xperia Z serinden başka hiç bir modeline Android 5.0 Lollipop güncellemesi vermeyecek.
shiftdelete
140737
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Apple, AirPodsun Reklam Flimlerini Yayınladı!Apple, AirPods'un Reklam Flimlerini Yayınladı!
  Apple, iPhone 7 ile birlikte tanıttığı kablosuz kulaklığı AirPods için yeni reklam filmleri yayınladı. İşte Apple'ın AirPods reklamları!
 • WhatsAppta Yeni Dönemi!WhatsApp'ta Yeni Dönemi!
  WhatsApp, yeni özelliği ile adından söz ettireceğe benziyor. Bu yeni özelliği ile kurumsal firmalara hizmet vermeye başlayacak. İşte haberin…
 • iPhone 8de Çelik Çerçeve Mi Olacak?iPhone 8'de Çelik Çerçeve Mi Olacak?
  Apple’ın iPhone 4’ün tasarım çizgilerini, iPhone 8 üzerinde yeniden hayat vermek adına cam panelleri bir arada tutmak için paslanmaz çelik bir çerçeve…
 • CES 2017de Intel Rüzgarı Esti!CES 2017'de Intel Rüzgarı Esti!
  CES 2017'de Intel, sanal gerçeklikten, akıllı gözlüklere ve drone'lar kadar bir çok yeni teknoloji tanıttı.
 • Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?
  CES 2017'de Nokia 8 sızıntısı ortaya çıkmıştı. Söz konusu görüntüler hakkında açıklma geldi. İşte o açıklamalar.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama