Xperia Z2'ye Yeni Güncelleme

Sony, Xperia Z3 için çıkan Android 5.0 Lollipop güncellemesinden sonra, Xperia Z2'ye de yeni güncellemsini dağıtmaya başladı.
18 Mart 2015 23:24
Xperia Z2ye Yeni Güncelleme
Android işletim sisteminin son sürümü olan Lollipop'u üreticiler yavaş da olsa cihazlarına sunuyor. Bu üreticilerden birisi olan Sony, Xperia Z3 ve Z3 Compact modelleri için sunduğu Lollipop güncellemesini bir önceki amiral gemi modeli Xperia Z2 içinde dağıtmaya başladı.
 
Google'ın yeni tasarım dili Material Design'a uyarlanan Sony'nin kullanıcı arayüzü beraberinde bazı yeniliklerde getiriyor.
 
 
23.1.A.0.690 sürümüyle yayınlanan güncelleme yaklaşık olarak 1,2 GB boyutunda. Pilde iyileştirmeler sunan yeni güncelleme, yenilenen ekran kilidi, misafir modu ve yeni profiller Lollipop güncellemesinin getirdiği yeniliklerin bir kaçı.
 
Hali hazırda İskandinav ve Baltık ülkelerinde sunulan güncellemenin yakın zamanda ülkemize de gelmesi bekleniyor. Güncellemeyi; Ayarlar>Cihaz Hakkında>Yazılım güncelleme bölümünden denetleyebilir ve yükleyebilirsiniz.
 
Ayrıca Sony'nin yaptığı açıklamaya göre firma, Xperia Z serinden başka hiç bir modeline Android 5.0 Lollipop güncellemesi vermeyecek.
shiftdelete
221547
Bu haberler ilginizi çekebilir