Xperia Z1 Compact Türkiye'de

Ve Xperia Z1 Compact Türkiye'de ! Sony'nin ödüllü G Lensini 20,7 megapiksellik kamerayla birleştiren Xperia Z1 Compact, Türkiye'de satışa sunuldu.
19 Mart 2014 18:25
Xperia Z1 Compact Türkiyede
Sony’nin üstün kamera özelliklerini barındıran Xperia Z1 Compact, 20,7 megapiksellik kamerası, 1/2.3 tipi CMOS görüntü sensörü Exmor RS, Sony’nin ödüllü G Lensi ve görüntü işleme motoru akıllı BIONZ ile yüksek çözünürlükte fotoğraf kalitesi sağlıyor.
 
Xperia Z1 Compact, bu teknolojilerin benzersiz birleşimi sayesinde, flaşın yetersiz kalacağı, loş ortamlarda keskin ve parlak görüntüler elde edebiliyor. Yüksek deklanşör hızı ve 3x net görüntü zoom sayesinde, uzak mesafeden yapılan çekimlerde de karelerin flu olmasını engelleniyor. Superior Auto, akıllı ortam tanıma teknolojisiyle karmaşık ayarlarla gerek kalmadan görüntüler yakalamanızı sağlıyor.
Xperia Z1 Compact, Xperia akıllı sosyal kamera uygulamalarına sahip.
 
· “Timeshift” seri çekim uygulaması, deklanşöre yalnızca 2 saniyeye 61 kare sığdırarak kullanıcılara ilk denemede en iyi görüntüyü yakalama şansı sunuyor.
 
· Dünyaca ünlü lokasyon, kitap veya şaraplar için görsel arama fonksiyonu üstlenen “Info-EyeTM uygulaması sayesinde kullanıcılar telefonlarının kameraları ile sordukları objeler hakkında anında bilgi alabiliyor.
 
· İnteraktif paylaşım deneyimini artıran “Social-Live” uygulaması, telefondan çekilen tüm anların Facebook’ta eş zamanlı, canlı olarak paylaşılmasını ve arkadaşlarınızın yorumlarını aynı anda almanızı sağlıyor.
 
· Sony’nin SmartARTM Augmented Reality teknolojisinin kullanıldığı “AR Effect” uygulaması, fotoğraf ve video çekimlerine, telefonun kendi içerisinde yer alan eğlenceli animasyonları ekleyebilme şansı sunarak kullanıcıları yaratıcılığa davet ediyor.
 
Telefona yüklü gelen bu olağanüstü sosyal kamera uygulamalarına ek olarak Wikitude Places, Evernote, VI Sports gibi bir dizi ekstra uygulama da kullanıcılara sunuluyor.
 
SU GEÇİRMİYOR
 
Sony’nin etkileyici OmniBalance tasarımlı, toza ve suya dayanıklı (IP55 & IP58) Xperia Z1 Compact, beyaz, siyah, limon yeşili ve pembe gibi renk seçenekleriyle farklı tarzlara hitap ediyor. Glove Mode sayesinde Xperia Z1 Compact, eldivenle her hava koşulunda rahatça kullanılabiliyor.
 
Xperia Z1 Compact, 2.2 GHz dört çekirdekli CPU ve 4G LTE’li en yeni Qualcomm Snapdragon 800 işlemciden güç alıyor. Xperia Z1 Compact’ta ayrıca, küçük boyutlarına rağmen sınıfının lideri batarya performansı sağlayan 2300 mAh pil de yer alıyor. Batarya STAMINA Mod ihtiyaç duymadığınız zamanlarda uygulamaları otomatik olarak kapatıp, tekrar kullanmak istediğinizde yine otomatik olarak açarak daha uzun süre bağlantıda kalmanıza yardımcı oluyor.
 
Sony’nin cep telefonu için uygun hale getirilen en yeni BRAVIA TV teknolojilerini içinde barındıran Xperia Z1 Compact’ta daha zengin ve doğal renkler sunmak amacıyla 4,3” TRILUMINOS HD Ekran yer alıyor.
hurriyet
643338
Bu haberler ilginizi çekebilir