Xperia XZ Premium Dayanıklılık Testinde!

Sony'nin MWC 2017 etkiliğinde duyurduğu telefonu Xperia XZ Premium dayanıklılık testinde ortaya çıktı. İşte Xperia XZ Premium'un dayanıklılık testi.
11 Temmuz 2017 10:55
Xperia XZ Premium Dayanıklılık Testinde!
Sony'nin Şubat ayında düzenlenilen MWC 2017 etkinliğinde duyurusunu gerçekleştirdiği Xperia XZ Premium modeli, sahip olduğu üst seviye donanımı ve dikkat çekici yenilikleri ile şirketin bugüne kadar en çok ses getiren akıllı telefonlarından birisi olmayı başardı.
 
Geçtiğimiz ay satışa sunulan cihaz için incelemeler yayınlanmaya devam edilirken, cihazlara uyguladığı zorlu şartlar ile tanınan JerryRigEverything isimli YouTube kanalı, dayanıklılık testini yayınladı.
 
Sony Xperia XZ Premium dayanıklılık testinde!
 
XZ Premium'un Corning Gorilla Glass 5 Teknolojisi ile korunan ekranı, uygulanan çizilme testinde 6. seviyeye kadar dayanıklılık gösterirken, sonrasında diğer akıllı telefonlar gibi çiziklere maruz kalıyor.
 
 
Cihazın kamera lensi çizilmelere karşı oldukça iyi bir mukavemet gösterirken, bunda arka kapağın camdan oluşuyor olmasının büyük bir etkisi var. Cihazın yan kısımları ise maalesef plastik yapısı nedeniyle kolayca zarar görebiliyor.
 
Son olarak cihazın yaklaşık 10 saniye boyunca ateşe maruz bırakılan ekranı, kısa bir süre içerisinde oluşan lekenin üstesinden geliyor.
 
 
shiftdelete
396331
Bu haberler ilginizi çekebilir