Xperia XZ Premium Benchmark Ortaya Çıktı!

Sony'nin yeni telefonu Xperia XZ Premium Benchmark' ortaya çıktı. Benchmark hız testinde Galaxy S8 ile karşılaştırılan XZ Premium, adından söz ettirmeyi başardı.
04 Mayıs 2017 10:53
Xperia XZ Premium Benchmark Ortaya Çıktı!
Xperia XZ Premium, hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtıldıktan sonra kullanıcıların beğenisini toplayan, yeni amiral gemisi oldukça iddialı geliyor.
 
Galaxy S8 ile Xperia XZ Premium karşı karşıya!
 
Büyük bir merakla çıkması beklenen Galaxy S8, geçtiğimiz haftalarda kullanıcılar ile buluştu. Oldukça iddialı özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkan Samsung, Snapdragon 835 işlemcisi ile birlikte dikkatleri üzerine toplayan Xperia XZ Premium'la, benchmark testinde karşı karşıya getirildi.
 
 
1 Haziran itibariyle kullanıcılar ile buluşacak olan Xperia XZ Premium sergilediği performansıyla rakibi ile birlikte dişe dişe bir mücadele sürdürdüğünü görmekteyiz.
 
Sony'nin yeni amiral gemisi bildiğiniz üzere Snapdragon 835 işlemcisiyle geliyor. Sony'nin ilk olarak Snapdragon 835 işlemcisi kullanarak piyasaya süreceği modeli olan XZ Premium'u diğer Snapdragon 835 işlemcili telefonlar ile kıyaslandığında nasıl bir performans sergileyeceği merak konusuydu.
 
Şu anlık en büyük rakibi olan Samsung Galaxy S8 ile birlikte hız testine tabi tutulan yeni amiral gemisi, aldığı puan ile beraber oldukça başarılı bir sonuç elde etti.
 
 
Galaxy S8'in elde ettiği rakamlara yaklaşan Sony, rakibini yakından takip ettiğini gözlemlemekteyiz. Yapılan test sonucunda tek çekirdek ile çalışan Xperia XZ Premium'un puanı 1943 olarak kullanıcılar ile paylaşıldı. Ayırca Xperia XZ Premium çok çekirdekli olarak çalıştığı durumda ise 5824 skor elde ettiğinin verilerine ulaşmaktayız.
 
Galaxy S8'in elde ettiği verileri hatırlayacak olursak, yeni amiral gemisi tek çekirdekte 2008, çift çekirdekte ise 6575 skor elde ettiğini de unutmadan söyleyelim.
 
Elde edilen sonuçlara bakacak olursak, Android olarak Galaxy S8' e kafa tutabilecek cihazlardan biri olan Xperia XZ Premium, rakibini yakından takip etse de, oldukça iddialı özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkmayı hedefliyor.
 
 
shiftdelete
181725
Bu haberler ilginizi çekebilir