Xperia XZ Premium Benchmark Ortaya Çıktı!

Sony'nin yeni telefonu Xperia XZ Premium Benchmark' ortaya çıktı. Benchmark hız testinde Galaxy S8 ile karşılaştırılan XZ Premium, adından söz ettirmeyi başardı.
04 Mayıs 2017 10:53
Xperia XZ Premium Benchmark Ortaya Çıktı!
Xperia XZ Premium, hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtıldıktan sonra kullanıcıların beğenisini toplayan, yeni amiral gemisi oldukça iddialı geliyor.
 
Galaxy S8 ile Xperia XZ Premium karşı karşıya!
 
Büyük bir merakla çıkması beklenen Galaxy S8, geçtiğimiz haftalarda kullanıcılar ile buluştu. Oldukça iddialı özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkan Samsung, Snapdragon 835 işlemcisi ile birlikte dikkatleri üzerine toplayan Xperia XZ Premium'la, benchmark testinde karşı karşıya getirildi.
 
 
1 Haziran itibariyle kullanıcılar ile buluşacak olan Xperia XZ Premium sergilediği performansıyla rakibi ile birlikte dişe dişe bir mücadele sürdürdüğünü görmekteyiz.
 
Sony'nin yeni amiral gemisi bildiğiniz üzere Snapdragon 835 işlemcisiyle geliyor. Sony'nin ilk olarak Snapdragon 835 işlemcisi kullanarak piyasaya süreceği modeli olan XZ Premium'u diğer Snapdragon 835 işlemcili telefonlar ile kıyaslandığında nasıl bir performans sergileyeceği merak konusuydu.
 
Şu anlık en büyük rakibi olan Samsung Galaxy S8 ile birlikte hız testine tabi tutulan yeni amiral gemisi, aldığı puan ile beraber oldukça başarılı bir sonuç elde etti.
 
 
Galaxy S8'in elde ettiği rakamlara yaklaşan Sony, rakibini yakından takip ettiğini gözlemlemekteyiz. Yapılan test sonucunda tek çekirdek ile çalışan Xperia XZ Premium'un puanı 1943 olarak kullanıcılar ile paylaşıldı. Ayırca Xperia XZ Premium çok çekirdekli olarak çalıştığı durumda ise 5824 skor elde ettiğinin verilerine ulaşmaktayız.
 
Galaxy S8'in elde ettiği verileri hatırlayacak olursak, yeni amiral gemisi tek çekirdekte 2008, çift çekirdekte ise 6575 skor elde ettiğini de unutmadan söyleyelim.
 
Elde edilen sonuçlara bakacak olursak, Android olarak Galaxy S8' e kafa tutabilecek cihazlardan biri olan Xperia XZ Premium, rakibini yakından takip etse de, oldukça iddialı özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkmayı hedefliyor.
 
 
shiftdelete
41758
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Meizu Pro 7 Plusda Sızdı!

  Meizu Pro 7 Plus'da Sızdı!

  Dün Meizu Pro 7'nin özelliklerini gösteren bir görsel sızmıştı. Bugün ise Meizu Pro 7 Plus'ın özelliklerini gösteren bir görüntü ortaya çıktı.
 • Lenovo K7 Sızdı!

  Lenovo K7 Sızdı!

  Lenovo'nun yeni akıllı telefonu sızdı. Yeni gelen bilgilere göre Lenovo K7 Note yakın bir zamanda çıkaracak! İşte haberin ayrıntıları...
 • Moto Z2 Force Edition Resmen Duyuruldu!

  Moto Z2 Force Edition Resmen Duyuruldu!

  Motorola, yeni telefonu Moto Z2 Force Edition resmen duyurdu. İşte yeni telefon Moto Z2 Force Edition'nın özellikleri...
 • Nokia 2, Geekbenchte Ortaya Çıktı!

  Nokia 2, Geekbench'te Ortaya Çıktı!

  Nokia'nın yeni telefonu Nokia 2 Geekbench'te ortaya çıktı. İşte Nokia'nın yeni telefonu Nokia 2'nin aldığı skor...
 • İşte Meizu Pro 7nin Özellikleri!

  İşte Meizu Pro 7'nin Özellikleri!

  Meizu, yeni telefonu Meizı Pro 7'i yarın resmi olarak tanıtacak. Ancak resmi tanıtımdan önce Meizu Pro 7'nin özellikleri sızdı.
 • Çocuklara Özel Telefon Geliyor!

  Çocuklara Özel Telefon Geliyor!

  Japonya'da bir servis sağlayıcı sadece çocuklara özel telefon tanıtacaklarını açıkladı. Telefon sadece gündüz saatlerinde çalışacak. İşte ayrıntılar...
 • Androidten Yeni Emoji!

  Android'ten Yeni Emoji!

  Android'ten kullanıcılarını sevindirecek haber geldi. Android yeni emojilerini kullanıcılarına sunacak. Hem de sürüm gözetmeksizin.
 • iOS 11 Beta 4 Yayınlanınca iPhone 8in Yeni Özelliği Ortaya Çıktı!

  iOS 11 Beta 4 Yayınlanınca iPhone 8'in Yeni Özelliği Ortaya Çıktı!

  iPhone 8'in tanıtım tarihi yakınlaştıkça meraklıların da heyecanı artıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 11'in Beta 4 sürümü de iPhone 8'in yeni özelliğini ortaya çıkardı.
En Çok Okunan Haberler
 • Lenovo K7 Sızdı!Lenovo K7 Sızdı!
  Lenovo'nun yeni akıllı telefonu sızdı. Yeni gelen bilgilere göre Lenovo K7 Note yakın bir zamanda çıkaracak! İşte haberin ayrıntıları...
 • FIFA 18e Alt Lig Geliyor!FIFA 18'e Alt Lig Geliyor!
  FIFA 18'e yeni bir alt lig elenecek. Kicker dergisi, FIFA 18'deki alt ligin belli olduğunu hatta anlaşmanın bile yapıldığını duyurdu. İşte…
 • Meizu Pro 7 Plusda Sızdı!Meizu Pro 7 Plus'da Sızdı!
  Dün Meizu Pro 7'nin özelliklerini gösteren bir görsel sızmıştı. Bugün ise Meizu Pro 7 Plus'ın özelliklerini gösteren bir görüntü ortaya…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama