Xiaomi'den Yeni Rekor!

Üst seviye donanımlı ve uygun fiyatlı olan, bu sayede akıllı telefon sektörünün en çok konuşulan markalarından birisi olan Xiaomi, başarılarına devam ediyor.
02 Ekim 2017 23:40
Xiaomiden Yeni Rekor!
Son dönemde gelecek yıl satışa sunacağı yeni amiral gemisi Mi 7 ile adından sıkça söz edilen Xiaomi, yeni bir rekora daha imza attı.
 
Eylül ayında 10 milyon cihaz sevkiyatı gerçekleştirdiler!
 
Şirketin CEO’su Lei Jun, Eylül ayında 10 milyondan fazla akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdiklerini Weibo hesabı aracılığıyla açıkladı. Bunun şirket tarafından bugüne kadar bir ay içerisinde yapılan rekor akıllı telefon sevkiyatı olduğu belirtiliyor.
 
Küçük bir karşılaştırma yapmak gerekirse 2017 yılının ikinci çeyreğinde toplam 23,2 milyon cihaz sevkiyatı gerçekleştiren akıllı telefon üreticisi, bu sayede dünya genelinde beşinci sırada yer almıştı.
 
Markanın kısa bir sürede bu başarıya ulaşmasını sağlayan en büyük faktörlerden birisinin ise son dönemde oldukça hareketlenen Hindistan’ın olduğu ifade ediliyor.
 
Zira, 2015’te 70 milyon 2016 yılında ise 58 milyon cihaz sevkiyatı gerçekleştirerek geçtiğimiz yıl düşüşe geçen üretici, bu sayede büyüme ivmesini tekrar yakalamayı başardı.
shifdelete
862012
Bu haberler ilginizi çekebilir