Xiaomi, Samsung’u geçti!

Bu üreticilerin en ünlülerinden birisi de tabii ki Xiaomi olmakta. Yakın zamanda yeni amiral gemisi Xiaomi Mi4′ü tanıtan Çinli şirket, ülkenin yerel piyasasında Samsung’u dahi geride bırakarak dev bir başarıya imza atıyor.
05 Ağustos 2014 16:21
Xiaomi, Samsungu geçti!
Çinli üreticiler, Apple’a fason üretim gerçekleştirerek adım attıları akıllı telefon sektöründe, liderliğe oynar hale geldiler. Asyalı dostlarımızın ürettikleri son akıllı telefonlar üstün performansları ve inanılmaz ucuz fiyatlarıyla kullanıcıların adeta aklını alıyor.
 
Bu üreticilerin en ünlülerinden birisi de tabii ki Xiaomi olmakta. Yakın zamanda yeni amiral gemisi Xiaomi Mi4′ü tanıtan Çinli şirket, ülkenin yerel piyasasında Samsung’u dahi geride bırakarak dev bir başarıya imza atıyor.
 
Canalys’in istatistik bulgularına göre Samsung, 2011 yılından bu yana ilk kez Çin pazarında ikinciliğe düşmüş durumda. Xiaomi’nin bu başarısının, ülkede gittikçe yaygınlaşan 4G destekli akıllı telefon talebine hızlı cevap verebilmesinden kaynaklandığı söyleniyor.
 
Çin’in en çok satılan 10 akıllı telefon listesinde Apple ile yarışan Samsung, bundan sonra daha da dikkatli olmak zorunda. Yarışa fiyat üstünlüğüyle önde başlayan yerli üretim akıllı telefonlar, ülkenin hızlı değişen mobil iklimine de saniyesinde ayak uydurmalarıyla, iki şirketi de eskisinden daha zor durumda bırakacaklar.
technolabs
826468
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Apple, AirPodsun Reklam Flimlerini Yayınladı!Apple, AirPods'un Reklam Flimlerini Yayınladı!
  Apple, iPhone 7 ile birlikte tanıttığı kablosuz kulaklığı AirPods için yeni reklam filmleri yayınladı. İşte Apple'ın AirPods reklamları!
 • WhatsAppta Yeni Dönemi!WhatsApp'ta Yeni Dönemi!
  WhatsApp, yeni özelliği ile adından söz ettireceğe benziyor. Bu yeni özelliği ile kurumsal firmalara hizmet vermeye başlayacak. İşte haberin…
 • iPhone 8de Çelik Çerçeve Mi Olacak?iPhone 8'de Çelik Çerçeve Mi Olacak?
  Apple’ın iPhone 4’ün tasarım çizgilerini, iPhone 8 üzerinde yeniden hayat vermek adına cam panelleri bir arada tutmak için paslanmaz çelik bir çerçeve…
 • CES 2017de Intel Rüzgarı Esti!CES 2017'de Intel Rüzgarı Esti!
  CES 2017'de Intel, sanal gerçeklikten, akıllı gözlüklere ve drone'lar kadar bir çok yeni teknoloji tanıttı.
 • Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?
  CES 2017'de Nokia 8 sızıntısı ortaya çıkmıştı. Söz konusu görüntüler hakkında açıklma geldi. İşte o açıklamalar.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama