Xiaomi MIUI 7 Tanıtıldı

Xiaomi'nin Android telefonlarında kullandığı MIUI yazılımı güncellendi. Yenilenen MIUI 7 yazılımının özellikleri haberimizde...
19 Ağustos 2015 19:40
Xiaomi MIUI 7 Tanıtıldı
Uygun fiyatlı telefonları ile anavatanı Çin’de olduğu kadar ülkemizde de büyük bir ilgi gören Xiaomi, bugün düzenlemiş olduğu etkinlikte yeni yazılımı MIUI 7 ile karşımıza çıktı. MIUI 6 yazılımına göre daha hızlı olan MIUI 7, yeni algoritması ile dikkat çekiyor. MIUI 7, uygulama açılı animasyonu ile uygulama yükleme süresini aynı doğrultuda ele alıyor. Bu sayede uygulama açılışları daha hızlı oluyor.
 
 
 
 
MIUI 7 ile Neler Değişiyor?
 
MIUI 6'ya göre %30 daha hızlı olan MIUI 7, batarya performansında da %10’luk bir artış vadediyor. MIUI 7'ye entegre olarak gelen Opera Max uygulaması sayesinde; YouTube, Line, Instagram, Lazada, Chrome ve WhatsApp gibi uygulamalarda %40’a varan veri tasarrufu yapılıyor. MIUI 7 ile ayrıca çocuk modu, uyuduğunuz anda rahatsız etme moduna otomatik olarak geçiş yapan DND modu, Showtime video kaydetme özelliği, XXL metin boyutu, bebek albüm özelliği ve tema yapımcıları için MUSE isimli uygulama gelen önemli yenilikler arasında yer alıyor.
 
 

 
Performansı ile etkileyen MIUI 7, Redmi 1S, Redmi 2, Mi 3/4/4i ve Redmi Note 3G/4G modellerinde 24 Ağustos itibariyle test edilmeye başlanacak. MIUI 7'nin önümüzdeki aylarda diğer Android modelleri için de portlanması bekleniyor. 
shiftdelete
659478
Bu haberler ilginizi çekebilir