Xiaomi Mi 7, Muhteşem İşlemciyle Gelecek!

Xiaomi'nin bir sonraki amiral gemisi Mi 7, hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Mi 7, muhteşem işlemci ile geliyor...
01 Ekim 2017 14:42
Xiaomi Mi 7, Muhteşem İşlemciyle Gelecek!
Üst seviye donanıma sahip olan amiral gemisi modellerini uygun fiyat ile satışa sunan Xiaomi, bu sayede dünya genelinde ve ülkemizde büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı ve insanların beğenisini kazanmayı başardı.
 
İnceleme videosunu geçtiğimiz aylarda sizler ile paylaştığımız Mi 6’nın ardından Xiaomi cephesinde gözler Mi 7 modeline çevrilirken, cihazın Qualcomm’un üst seviye cihazlar için geliştirdiği Snapdragon 845 işlemcisinden güç alacağı bilgisini daha önce sizlere duyurmuştuk.
 
 
Bugün ortaya çıkan yeni raporlar, Qualcomm ile iş birliğine giden Xiaomi’nin performans konusunda fark yaratacağının sinyallerini verdi.
 
Xiaomi Mi 7 modelinde özel optimizasyonlar yapılacak!
 
Xiaomi’nin işlemci üretimine başlaması ile birlikte ilerleyen dönemde kan kaybetmek isteyemen Qualcomm’un Mi 7’nin Snapdragon 845 için optimize edilmesi konusunda iş birliğine giderek yardımcı olduğu ifade ediliyor.
 
Qualcomm’un işlemci konusunda başarılı olduğu tartışılmaz bir gerçek. Ancak, Xiaomi gibi firmaların kendi işlemcilerine geçiş yapmasının, Çin pazarında Qualcomm’un işini oldukça zora sokacağı ifade ediliyor.
 
 
Xiaomi bu konuda yürüttüğü çalışmaların ilk meyvesini Mi 5c modelinde yer verdiği Surge S1 ile aldı. Surge S2’nin ise 16nm FinFET mimarisinde üretilmesi ve bunun ardından 10nm’ye geçiş yapılması bekleniyor.
 
CES veya MWC’de tanıtılması beklenilen Mi 7’nin, günümüz için standart hale gelen çerçevesiz bir OLED ekrana ev sahipliği yapması bekleniyor.
 
shiftdelete
143644
Bu haberler ilginizi çekebilir