Xiaomi Mi 6'nın Çıkış Tarihi Gecikecek!

Xiaomi Mi 6'yı satın almak isteyenler ne yazık ki biraz daha beklemek zorunda kalacak. Xiaomi Mi 6 temin problemi sebebiyle biraz gecikecek.
16 Mart 2017 09:19
Xiaomi Mi 6nın Çıkış Tarihi Gecikecek!
Xiaomi Mi 6 modelinin, Snapdragon 821 işlemci ile geleceği konusunda dedikodular dolaşmaya başlamışken durum tamamen değişti. Şimdi de Xiaomi Mi 6’nın ertelendiği söyleniyor.
 
Snapdragon 835 Xiaomi Mi 6 modelini geciktiriyor
 
Xiaomi Mi 6 modelinin Qualcomm’un son nesil işlemcisi Snapdragon 835 ile birlikte gelmesi bekleniyordu. Öte yandan Qualcomm, 10 nanometre üretim süreci dolayısıyla Snapdragon 835 işlemcisini yetiştirmekte zorlanıyor. Hatta Xiaomi’nin de bu sebeple akıllı telefonunu Snapdragon 821 ile birlikte sunabileceği iddia edilmiş ve bu iddialar haliyle birçok kullanıcıyı üzmüştü.
 
 
Görünen o ki Xiaomi, Mi 6’yı eskimiş bir işlemci ile sunmaktansa beklemeyi tercih etmiş durumda. Akıllı telefonun Nisan ayı başında gelmesi beklenirken, Snapdragon 835 yokluğu sebebiyle ürünlerin Mayıs ayı sonlarına ertelendiği söyleniyor.
 
Xiaomi Mi 6’nın ultra ince çerçeve tasarımı ve 6 GB’a kadar RAM seçeneği sunacağı da yeni iddialar arasında. Ek olarak, modelin üç farklı versiyonla gelebileceği ve giriş seviyesi olan modelin Helio X30 işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB depolamaya sahip olacağı belirtiliyor. Tasarım, çift arka kamera ve hızlı şarj Teknolojilerininse ortak özellikler olarak karşımıza çıkması muhtemel. En temel modelin fiyatının ise Çin’de 290 dolar civarında olması bekleniyor.
 
 
shiftdelete
655795
Bu haberler ilginizi çekebilir