Xiaomi Mi 6 AnTuTu'da Göründü!

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi Mi 6 AnTuTu'da ortaya çıktı. Böylelikle Xiaomi Mi 6 daha piyasaya çıkmadan özelliklerini de öğrenmiş olduk. İşte ayrıntılar...
11 Nisan 2017 10:37
Xiaomi Mi 6 AnTuTuda Göründü!
Bugün gelen haberler, Xiaomi firmasının yeni amiral gemisi Mi 6'yı yarın tanıtacağı yönündeyken, şimdi de AnTuTu sonuçları da ortaya çıktı ve cihazın AnTuTu puanı 170.000 olarak açıklandı.
 
Xiaomi Mi 6 listenin neresinde?
 
Daha önce GFXBench sonuçları da açıklanan cihazın aldığı AnTuTu puanının bir hayli yüksek olduğunu söylememiz gerek. Örnek vermek gerekirse Xiaomi'nin bir önceki amiral gemisi Mi 5, 131.000 puanı zor alabilmişti.
 
 
Bu bariz yükselişin temel sebebi olarak da cihazda kullanılan yeni Snapdragon 835 işlemci gösterilebilir. Aynı işlemcinin Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve Sony Xperia XZ Premium modellerinde de kullanıldığını belirtelim.
 
 
Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz üzere Xiaomi Mi 6'nın en azından bir adet 4 GB'lık belleğe ve 64 GB dahili hafızaya sahip modelle satışa sunulacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz.
 
Testlerin Mi 6'ya ait olup olmadığını merak edenler için de hemen belirtelim, görselde kullanılan Sagit kod adı geçtiğimiz haftaki GFXBench testlerinde de ortaya çıkmıştı. Cihazın kullandığı SoC'nin de yalnızca belirli akıllı telefonlarda yer alabildiğini düşünecek olursak, bu sonuçların direkt olarak Mi 6'dan geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır.
 
 
 
shiftdelete
335636
Bu haberler ilginizi çekebilir