Xiaomi, GoPro’ya Meydan Okudu: Xiaomi Yi Cam

MWC 2015'te Xiaomi rüzgarı esmeye devam ediyor! Xiaomi şimdi de GoPro'ya rakip oldu ve Xiaomi Yi Cam'i tanıttı. İşte tüm detaylar...
03 Mart 2015 18:45
Xiaomi, GoProya Meydan Okudu: Xiaomi Yi Cam
Çinlilerin akıllı telefon alanındaki ustalıklarını giyilebilir teknoloji sektörüne aktarmak istediklerini sizlere daha önceleri birçok defa aktarmıştık. Özellikle, Huawei’in geliştirdiği yeni nesil akıllı bileklik TalkBand B2 ve şirketin ilk akıllı saati Huawei Watch, batı dünyasının markaları tarafından kıskanılacak kadar ilgi çekici görünüyor.
 
Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi Xiaomi de, giyilebilir cihazlara kayıtsız değil. Mobile World Congress organizasyonunda stant açmaktan geri kalmayan üretici, dünyanın en ucuz aksiyon kameralarından birini tanıttı. Xiaomi Xi Camera, yalnızca 64 $ fiyat etiketi taşımasına rağmen, GoPro’nun üst düzey aksiyon kameralarına has özellikleri sunabiliyor.
 
 
1080p kalitesinde 60fps ve 30fps hızında video kayıt edebilen cihaz, microSD kart ile 32 GB’a kadar hafızaya kavuşabiliyor. Yalnızca 72 gram ağırlıkta olduğu belirtilen Yi Camera, suda 40 metre derinliğe kadar dalabiliyor.
 
16 megapiksel çözünürlüklü fotoğraflar çekebilen Yi Camera’nın ülkemizdeki temin edilebilirliği henüz ilan edilmedi.
technolabs
Etiketler : GoPro , Kamera , Xiaomi , Xiaomi Yi Cam , Yi Cam
775639
Bu haberler ilginizi çekebilir