Xiaomi Dizüstü Bilgisayar Geliyor

Xiaomi'nin merakla beklenen dizüstü bilgisayarı için geri sayıma başlandı. Xiaomi Mi Book ya da Mi Notebook olarak isimlendirilecek dizüstü bilgisayar nasıl olacak? İşte Xiaomi'nin Macbook'a rakibi...
15 Haziran 2016 18:16
Xiaomi Dizüstü Bilgisayar Geliyor
Android tabanlı MIUI arayüzünü geliştirerek mobil dünyasına adım atan ve kısa süre içerisinde mobil dünyasının önde gelen şirketlerinden biri olan Xiaomi, bugün teknolojinin birçok alanında yer almayı başarıyor.
 
Çinli şirket son olarak ürün yelpazesine iddialı bir bilgisayar çözümü eklemeye hazırlanıyor. Xiaomi’nin geçen yıldan bu yana dillendirilen dizüstü bilgisayarı için artık geri sayıma geçildi diyebiliriz.
 
Çin’in Twitter’ı olarak bilinen mikro-blog sitesi Weibo aracılığıyla yayınlanan son bilgiler Mi Book ya da Mi Notebook olarak isimlendirilecek bilgisayarın temmuz ayında tanıtılacağını gösteriyor.
 
Xiaomi dizüstü bilgisayar neler sunacak?
Gelen bilgilere göre Xiaomi ayrıca tanıtılacak bilgisayar için meraklıları çok fazla bekletmeyecek ve ürün ağustos döneminde raflarda olacak.
 
Windows 10 işletim sistemiyle çalışacak bilgisayarda ekran 12.5 ya da 13.3 inç büyüklüğünde olacak. Intel’in Skylake tabanlı Core i5 ve Core i7 işlemcilerinden güç alacak modelde RAM ise maksimum 8GB şeklinde belirlenecek.
 
 
Mi Book ya da Mi Notebook, Apple’ın MacBook Air modeline benzer bir tasarım sergileyecek. Tamamı metalden oluşacak bilgisayar için ayrıca 450 dolarlık bir fiyat şimdiden dillendiriliyor.
 
Xiaomi her alanda olduğu gibi bir kez daha fiyat performans odaklı bir ürünle tüketicilerin karşısına çıkacak. Bu nedenle Çinli üreticinin bilgisayar dünyasına sunacağı çözüm şimdiden heyecan yaratmıyor değil.
shiftdelete
234405
Bu haberler ilginizi çekebilir