Xbox Two Özellikleri Ve Fiyatı Nasıl Olacak?

Microsoft bir sonraki konsolu XBox Two'yu geliştirilmeye başladı! Detaylar haberimizde...
24 Şubat 2015 20:29
Xbox Two Özellikleri Ve Fiyatı Nasıl Olacak?
Yeni nesil konsollar çıkışını yeni yapmış olmalarına rağmen, Microsoft şimdiden XBOX One’dan sonra nasıl bir ürünle yola devam edeceğini düşünmeye başlamış. Xbox One’ın raflardaki süresi önceki nesil konsollara göre çok daha kısa süreceği tahmin ediliyor ve Xbox Two’nun piyasaya beklenenden çok daha önce çıkacağı düşünülüyor. 
 
 
Microsoft yazılım ve donanım konusunda dünyanın en başarılı şirketlerinden biri olabilir ancak Xbox One kanadında o kadar da başarılı olamadılar. Öncelikle konsolun fiyatları, sunumu, TV odaklı olması ve Kinect’in eklenmesi markaya önemli ölçekte zarar getirdi. Microsoft Xbox Two ile bu durumu telafi etmeyi düşünüyor. 
 
 
Çıkış tarihi:
Analistler çıkış tarihini Xbox One’nın 5 yıllık süresi içinde olarak görüyorlar. Bu da konsolların 10 yıllık geleneksel yaşam döngüsünü kırmak anlamına geliyor. Ancak PS4 ve Xbox One’ın gücünün PC’ye göre şimdiden yetersiz olması da göz önüne alınırsa çok da zor bir karar değil gibi görünüyor. Ayrıca Sanal Gerçekçilik teknolojisi de kapıda ve şuanki konsolların bu teknolojiyi destekleyebilecekleri kararsızlık taşıyor. 
 
Oyun Odaklı olacak:
Microsoft Xbox One’ı Playstation 4’den farklı kılmak için genel bir eğlence sistemi olma özelliğine odaklanmıştı. Ancak bu bir konsol için iyi bir iş modeli değildi ve asıl oyuncu kitlesine hitap edemedi. Ve bu yüzden Xbox hiçbir zaman PS4’e karşı olan konsol savaşını kazanamayabilir. Ancak hatalarından ders alarak Xbox Two konsolunu oyun odaklı düşünmesi gerekiyor.
 
Kinect: 
Ayrıca firma Xbox One çıktığı zaman Kinect’in çok fazla üzerinde durmuştu. Ve konsolu satın alan kişileri bu cihazı da satın almaya zorlamıştı. Bu da ticari açıdan oldukça büyük bir hataydı ve Microsoft’un konsolunu sebepsiz yere Sony’nin konsolundan pahalı bir ürün haline getiriyordu. Bu Xbox Two’nun içinde temel bir özellik olarak kullanılabilir. Özellikle Kinect için çok daha fazla oyun çıkartılırsa. Ancak analistler Microsoft’un konsolunu daha iyi kılmak için performans anlamında Sony’yi geçmeleri gerektiğini vurguluyorlar.
 
Donanım:
Bir diğer konu ise Xbox Two’nun fiziksel medya türü kullanıp kullanmayacağı. Blu-ray diskler tamamen ortadan kalkacak mı? Oyunları stream etmek Xbox konsollarının da bir özelliği olacak mı? Ve konsollar PC bukadar hızlı gelişirken kendi iç donanımlarına sadık kalacaklar mı? Bu konuda bir çok tahmin konusu olsa da büyük olasılıkla bir jenerasyon daha yeni nesil konsol göreceğiz, ki konsollar güçlü mini PC ler olarak oldukça iş görüyorlar. 
 
 
Tabi Microsoft’un Xbox Two için yapması gereken Playstation’a göre daha iyi bir donanıma sahip olması. Daha önce oyunlarda ortaya çıkan performans ve çözünürlük farkları şirkete zor anlar yaşatmıştı. Belki de daha kapasiteli bir Xbox One yerine konsol üreticileri eski nesile dönük çalışabilen yeni daha güçlü konsollar çıkartacaklar.
merlininkazani
579753
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Razerın Yeni Kablosuz Faresi; Lancehead!

  Razer'ın Yeni Kablosuz Faresi; Lancehead!

  Razer, yeni kablosuz oyuncu faresi Lancehead'i tanıttı. Peki Razer'in yeni kablosuz faresi Lancehead'in özellikleri neler, buyurun birlikte bakalım.
 • Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Mi VR Play 2 piyasaya çıkıyor. Oldukça uygun fiyatlı olma özelliği dikkatleri üzerine çeken Mi VR Play 2'in özelliklerine ve fiyatına birlikte bakalım.
 • Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+ı Tanıttı!

  Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+'ı Tanıttı!

  Xiaomi, CES 2017'de duyurduğu yeni VR aksiyon kamerası YI 4K+'ı tanıttı. 4K ile 60 FPS anı yakalayabilen VR sınıfı kamera, oldukça iddialı görünüyor...
 • Samsungun Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung'un Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung, Galaxy S8'ın yanında tanıtımını yaptığı aksesuarlardan biri de DeX'ti. Aksesuarlar arasında en çok merak edilenlerden biri de DeX'ti. Galaxy S8'i mini bir bilgisayara dönüştüren DeX'e yakından bakalım.
 • İşte Samsung Gear 360(2017)!

  İşte Samsung Gear 360(2017)!

  Samsung, Galaxy S8'in yanında yeni aksesuarlarını da tanıttı. Onlardan bir de Gear 360 kamerasının 2017 model versiyonu. İşte Gear 360 ile ilgili tüm detaylar...
 • Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom kablosuz hoparlör tanıtıldı. Logitech'in suya dayanıklı yeni kablosuz hoparlörü, 360 derece ses verebilme özelliğine sahip. İşte Wonderboom'um fiyatı ve özellikleri...
 • Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus Republic of Gamers, Strix GD30 masaüstü oyuncu bilgisayarını duyurdu. İşte Strix GD30'un tüm detayları...
 • Samsungdan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan müthiş cep saati konsepti! İşte o görüntüler...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama