Xbox One satışa çıktı

ABD ve Avrupa'da birçok ülkede bu sabah saatlerinde satışa sunulan yazılım devi Microsoft'un oyun konsolu Xbox One, Sony'nin PlayStation 4 konsolunun ardından kullanıcılar için yeni bir seçenek oldu.
22 Kasım 2013 14:33
Xbox One satışa çıktı
Film kalitesinde görüntü kalitesi sunan ve 514 Euro'ya satışa sunulan cihaz en büyük rakibi PlayStation 4'ten daha pahalı; zira PlayStation 4'ün Avrupa satış fiyatı 418 Euro. Cihaz ile oyun oynamanın dışında internete girilebiliyor, televizyon izlenebiliyor.
 
İlk olarak 21 Mayıs 2013'te görücüye çıkan Xbox One, Xbox 360'ın ardından Microsoft'un oyun konsolu pazarında yeni silahı olacak.
 
Konsol Prime gibi internet üzerinden televizyon yayını ve film yayını yapan Netflix ve Amazon Prime gibi uygulamalarla donatılmış durumda. Önceki konsoldan farklı olarak Xbox One ile web siteleri görüntüleyebilecek ve DVR cihazı olarak kullanılabilecek. 
 
Şu an için cihazın satışa çıktığı ülkeler şöyle: Avstralya, Avusturya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Meksika, Yeni Zelanda, İspanya, Birleşik Krallık ve Amerika.
 
Konsolun Türkiye'ye ne zaman geleceği ise şimdilik bilinmiyor.
hurriyet
779612
Bu haberler ilginizi çekebilir