Wozniak'tan Apple'a çılgın teklif

Wozniak'tan Apple'a, kulağa güzel gelse de kolay kolay gerçek olmayacak bir Android teklifi geldi! İşte Wozniak'ın çılgın teklifi ...
19 Mart 2014 17:45
Wozniaktan Applea çılgın teklif
Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden Steve Wozniak, bu seneki CeBIT'in yıldız konukları arasındaydı. Apple'ın ortak kurucusu, Hannover'daki büyük gösteride Apple iTunes'dan NSA'ya farklı konular hakkında sorulara cevap verdi.
 
Apple'ın iTunes mağazasında sayısız film, müzik ve oyun bulunduğunu söyleyen Wozniak, Android'in yüzde 70'in üzerinde pazar payının bulunduğunu vurguladı. Apple'ın gelirlerinin büyük kısmını medya ve uygulama satışlarından kazandığının altını çizen Wozniak, iTunes'un Android kullanıcılara açılması halinde iyi para kazanabileceğini söyledi.
 
Bazı Apple hissedarlarının firmanın hisse fiyatlarının gelişimini eleştirmesi konusu sorulduğunda Wozniak, "teknoloji sektöründeki en karlı şirket hangisi? Apple'dan başkası mı?" diyerek cevap verdi. Wozniak, Tim Cook'u da "Steve Jobs'tan sonra kimse bu kadar iyi iş çıkaramazdı" diyerek övdü.
 
NSA'nın casusluk olaylarına Apple'ın bilerek katıldığına ve ürünlerine bilerek arka kapılar yerleştirdiğine inanmadığını söyleyen Wozniak, Apple'a hala güvendiğini vurguladı. Wozniak, Apple'ın iç işleriyle ilgilenmediğini de şu sözlerle belirtti: "Aynı normal müşteriler gibi ürünleri satın almak için ben de sıraya giriyorum."
 
Siri ve Google Now gibi ses tanıma sistemlerinden çok etkilendiğini Wozniak, yakın gelecekte bilgisayarların kendi bilinçlerine sahip olacağına inanmadığını söyledi ve ekledi: "belki 100 yıl sonra".
hurriyet
763151
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Uygun Fiyatlı Xiaomi Mi VR Play 2 Piyasaya Çıkıyor!

  Xiaomi'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Mi VR Play 2 piyasaya çıkıyor. Oldukça uygun fiyatlı olma özelliği dikkatleri üzerine çeken Mi VR Play 2'in özelliklerine ve fiyatına birlikte bakalım.
 • Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+ı Tanıttı!

  Xiaomi, Yeni VR Aksiyon Kamerası YI 4K+'ı Tanıttı!

  Xiaomi, CES 2017'de duyurduğu yeni VR aksiyon kamerası YI 4K+'ı tanıttı. 4K ile 60 FPS anı yakalayabilen VR sınıfı kamera, oldukça iddialı görünüyor...
 • Samsungun Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung'un Yeni Aksesuarı DeX!

  Samsung, Galaxy S8'ın yanında tanıtımını yaptığı aksesuarlardan biri de DeX'ti. Aksesuarlar arasında en çok merak edilenlerden biri de DeX'ti. Galaxy S8'i mini bir bilgisayara dönüştüren DeX'e yakından bakalım.
 • İşte Samsung Gear 360(2017)!

  İşte Samsung Gear 360(2017)!

  Samsung, Galaxy S8'in yanında yeni aksesuarlarını da tanıttı. Onlardan bir de Gear 360 kamerasının 2017 model versiyonu. İşte Gear 360 ile ilgili tüm detaylar...
 • Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom!

  Logitech UE Wonderboom kablosuz hoparlör tanıtıldı. Logitech'in suya dayanıklı yeni kablosuz hoparlörü, 360 derece ses verebilme özelliğine sahip. İşte Wonderboom'um fiyatı ve özellikleri...
 • Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus ROG, Strix Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu!

  Asus Republic of Gamers, Strix GD30 masaüstü oyuncu bilgisayarını duyurdu. İşte Strix GD30'un tüm detayları...
 • Samsungdan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan Müthiş Cep Saati!

  Samsung’dan müthiş cep saati konsepti! İşte o görüntüler...
 • Dellden 8K Çözünürlüklü Monitör!

  Dell'den 8K Çözünürlüklü Monitör!

  Dell’in 8K çözünürlüklü yeni monitörü ön siparişlerle satışa sunuldu. Dell'in yeni 8K çözünürlüklü monitörünün fiyatını duyunca inanamayabilirsiniz!
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama