"Windows RT ve Windows Phone 2015 yılında birleşiyor"

İşletim sistemi bölümüne bakıldığında Microsoft x86 sistemleri için Windows 8.1, ARM sistemleri için Windows RT 8.1 ve Windows Phone 8 işletim sistemini kullandığı görülebilir. Bu iç işletim sistemi birbirinden farklı yapılara sahip ve çapraz uygulama desteği sunmuyor. Ancak bu üçlü işletim sistemi stratejisi kullanıcı tarafında karşılıklıklara yol açarken, geliştiricileri de zorluyor.
19 Ekim 2013 19:48
"Windows RT ve Windows Phone 2015 yılında birleşiyor"
Apple OS X ve iOS ile yoluna devam ederken, Google da tablet ve akıllı telefon için tek işletim sistemi sunuyor.
 
Microsoft'un Windows RT ve Windows Phone işletim sistemlerini tek çatı altında toplayacağı bir süredir konuşuluyor. Ancak bu hemen olmayacak. Firmaya yakınlığı ile tanınan Mary Jo Foley, Windows RT ve Windows Phone işletim sistemlerinin 2015 yılında birleşeceğini ifade ediyor. Bu tarihten sonra Windows Phone hem akıllı telefon hem de tabletlere göre optimize edilecek ve 7-10 inç arası ekranlara da destek sunacak.
 
Bu dönemde Windows ve Windows Phone uygulama mağazalarının da birleştirilmesi öngörülüyor. Ancak Windows 8 uygulama mağazası buna dahil mi yoksa sadece Windows RT mi WP mağazasına dahil olacak şimdilik bilinmiyor. Foley ayrıca ekran üzeri sanal menü tuşlarına imkan tanıyacak Windows Phone 8.1 güncellemesinin de 2014 bahar aylarında yayınlanacağını belirtiyor.
radikal.com.tr
701513
Bu haberler ilginizi çekebilir