Windows 8.1 Update 1 ile büyük yenilikler gelecek

Önümüzdeki ay kullanıma sunulması beklenen Update 1, Windows 8 kullanıcılarına büyük yenilikler getirecek
24 Mart 2014 13:54
Windows 8.1 Update 1 ile büyük yenilikler gelecek
Windows 8.1 Update 1 ile neler olacak?

 

Windows 8'in şimdiye kadar büyük bir başarı elde ettiğini söylemek güç. Modern arayüz/Metro ve masaüstü ortamları kullanıcıların kafasını karıştırırken, kullanıcılar belirli işlerini hangi arayüzde yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

 

Ancak Windows 8.1'de kullanıcılarına kulak veren Microsoft, işletim sistemine atladığı bazı özellikleri ekledi. Ancak Windows 8.1 de Windows 8'i tamir etmeye yetmedi ve firma, Windows 8.1 Update 1 ile işleri yoluna koymaya çalışıyor. İnternete sızan Update 1 yapısı, güncellemenin neler sunacağı konusunda bizlere ipuçları veriyor. İsterseniz Update 1'deki yeniliklere beraber göz atalım.

 

Update 1'de neler yeni

 

Microsoft, Update 1 ile daha düşük donanımlı cihazlarda çalışan, sadece 1GB RAM ve 16GB depolamayla yetinen bir işletim sistemi oluşturuyor. Firmanın bu geliştirmeyle amacı, işletim sistemini mümkün olduğunca çok PC'ye dağıtmak.

 

Microsoft, Update 1'de giriş ekranına cihazını kolayca kapatmanızı sağlayacak bir kapatma düğmesi de eklemiş bulunuyor. Kutucuklara sağ tıkladığınızda ise altta gösterilen panel yerine artık bildiğiniz Windows sağ tuş menüsü açılıyor.

 

Fareye özel geliştirmeler

 

Microsoft, Windows 8'de fare ve klavye kullananları biraz yalnız bırakmış, tüm gücüyle dokunmatik özelliklere odaklanmıştı. Update 1, bundan birkaç geri adım atarak fareyle erişmesi zor olan bazı işlevleri daha kolay bulunabilir bir hale getiriyor.

 

Masaüstüne açılış

 

Masaüstü kullanıcıları, artık metro ekranını atlayıp bilgisayarlarını direkt olarak masaüstüyle açabiliyorlar. Internet Explorer, sekme ve adres çubuğunu varsayılan olarak görünür yapıyor; bu sayede ek tıklamalardan kurtuluyorsunuz.

 

Microsoft, Update 1 ile görev çubuğunu her yerden erişilebilir hale getirmek istemiş. Yani metro arayüzündeyken de görev çubuğunu görebiliyorsunuz. Bu durumda görev çubuğu, metro uygulamasının üzerine gelerek görüşünüzün bir kısmını kapatıyor ve çirkin bir görünüm oluşturuyor. Microsoft'un bu sorunu Update 1'i yayınlamadan önce çözmesi gerekli.

 

OneDrive

 

SkyDrive, Update 1'de OneDrive ismiyle karşımıza çıkıyor. Ancak uygulama içinde büyük bir değişiklik yok.

chip
633830
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei' nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei, MWC 2017'de akıllı telefonların yanı sıra yeni işletim sistemi EMUI 5.1'i de tanıtmaya hazırlanıyor. İşte Huawei EMUI 5.1 hakkında daha fazlası...
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama