Windows 10'un Yeni Teknik Ön İzleme Sürümü Yayınlandı

Microsoft’un son güncellemeleri paylaştığı ve merakla beklenen Windows 10’un yeni teknik ön izleme sürümü yayınlandı.
26 Ocak 2015 17:12
Windows 10un Yeni Teknik Ön İzleme Sürümü Yayınlandı
Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10’un 21 Ocak tarihinde düzenlediği basın toplantısında duyurduğu en son güncellemeleri içeren Teknik Ön İzleme sürümü yayınladı.
 
Yayınlanan son sürümünde Windows 10, yeni Cortana entegrasyonu, Microsoft’un Continuum olarak adlandırdığı yeni tablet arayüzü, Başlat menüsünde ve Windows 10 kullanıcı arayüzünde yapılan düzenleme ve değişiklikler, yeni bir Xbox uygulaması yer alıyor.
 
 
Microsoft’un ayrıca Aksiyon Merkezi üzerinde yaptığı birçok yenilikte yayınlanan son test sürümünde yer alıyor.
 
Fotoğraflar uygulamasının da yeni özelliklere kavuştuğu yayınlanan son Teknik Ön İzleme sürümü, gelecek sürümlerle beraber Mail ve Haritalar uygulamalarına da güncelleme sunacak.
 
 
 
Windows 10’un hali hazırda ön izleme sürümünü kullananlar, bilgisayarlarında Ayarlar uygulamasına giriş yaparak yayınlanan en son sürüme kolaylıkla geçiş yapabilecekler.
 
Türkçe dil desteği de sunan son sürüme ayrıca sanal makine veya sıfırdan kurulum yapmak isteyenler için ISO dosyası da yayınlanmış durumda. ISO dosyasını indirmek içinse buraya tıklayabilirsiniz.
 
Microsoft’un yeni internet tarayıcısı olan Spartan ve Xbox One oyunlarını ağ üzerinden oynayabileceğimize olanak sağlayacak işlevler ise gelecek sürümlerde yayınlanacak.
 
Yayınlanan bu Teknik Ön İzleme sürümünün birçok hata içerebileceğini de belirtmekte fayda var.
shiftdelete
844850
Bu haberler ilginizi çekebilir