Windows 10'un Tüm Detayları Açıklandı

Windows 10'un tüm detaylı Microsot tarafından açıklandı. İşte bilmeniz gerekenler...
20 Mayıs 2015 19:01
Windows 10un Tüm Detayları Açıklandı
Microsoft'un teknoloji dünyasında yeni bir sayfa açmaya hazırlandığı işletim sistemi Windows 10 için geri sayım devam ederken, tüketiciye yönelik sunulacak seçeneklere dair detaylar da gelmeye başladı.
 
Geçen sürümden farklı olarak Windows 10 biraz daha fazla ve geniş kategoriye hitap eden sürüm seçeneklerine sahip. Windows 10 mobil kendi arasında standart ve kurumsal olarak ayrılırken, masaüstü ise ev, pro, kurumsal ve eğitim şeklinde seçeneklere ayrılıyor. 
 
Windows 10 Mobile standart sürüm 8 inç altındaki tablet ve akıllı telefonlara hitap edecek. Windows Phone 8.1 sürümünün yükseltileceği bu seçenek sadece güncelleme olarak veya yeni cihaz üzerinde gelecek. Bağımsız olarak sürüm satışa sunulmayacak. 
 
Windows 10 Mobile Enterprise ise kurumsal kullanıcılara yönelik olacak. Yöneticiler sistem güncellemelerini kontrollü bir şekilde dağıtma imkanına sahip olacak. Bunun haricinde standart versiyon ile özellikleri aynı.
 
Windows 10 Home sürümü masaüstü tarafında standart Windows 7/8.1 kullanıcılarının yükseltildiği sürüm olacak. Windows 7 ve 8.x işletim sisteminin baz sürümlerinin terfi edebileceği Home sürümünde PC, melez tabletler ve tabletlere destek bulunacak. 
 
Windows 10 Pro sürümü Windows 7/8.1 Pro sürümünün güncellemesi olacak. Home sürümündeki tüm özelliklerin yanında cihaz yönetimi, uzak masaüstü, kurumsal bulut hizmetleri şeklinde ekstralar olacak. 
 
Windows 10 Enterprise sürümü Windows 8.1 Enterprise kurumsal kullanıcılarına yönelik olacak. Diğer tüm özelliklerin yanında KOBİ'lere özel yazılımlar olacağı belirtiliyor. Ayrıca güncellemelerin yönetici tarafından kontrollü dağıtımı da olacak. 
 
Windows 10 Education sürümü ise eğitim kurumlarına yönelik olacak. Windows 10 Home ve Windows 10 Pro eğitim sürümleri bu sürüme terfi edebilecek. Ancak şimdilik net olarak bu sürümün detayı mevcut değil. 
 
Bunlar haricinde ATM, PoS makineleri, el terminalleri, endüstriyel robotlar gibi alanlar için Enterprise ve Mobile Enterprise sürümleri kullanılacak. Giyilebilir cihazlara yönelik olarak ise Windows IoT Core adında küçük yapıda bir sürüm daha olacak. Ayrıca Xbox One, HoloLens ve Surface Hub cihazları için de kırpılmış sürümler de hazırlanıyor.  
donanimhaber
Etiketler : Microsoft , Windows , Windows 10
989458
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei' nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei, MWC 2017'de akıllı telefonların yanı sıra yeni işletim sistemi EMUI 5.1'i de tanıtmaya hazırlanıyor. İşte Huawei EMUI 5.1 hakkında daha fazlası...
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plus Detaylandı!Galaxy S8 Plus Detaylandı!
  Samsung'un 1 ay sonra resmi olarak tanıtması beklenen telefonu Galaxy S8 Plus hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Evan Blass Twitter'dan…
 • iPhonenun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?iPhone’nun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?
  iPhone kamerasının her zaman istediğiniz yerden başlamasını ister misiniz? Örneğin kamerayı açtığınızda hep video modunda ya da kare modunda…
 • 32 GBlık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?32 GB'lık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?
  Apple'ın, onuncu yıla özel çıkaracağı iPhone'larda devrim gibi yeniliklere gideceği iddia ediliyor. Yeni gelen bilgiler ise saklama alanı ile ilgili.…
 • Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!
  Mobil Dünya Kongresi yaklaştıkça firmaların tanıtım yapacağı ürünlerde netleşmeye başladı. Sony de MWC 2017'de Xperia X 2017 tanıtacağı iddia…
 • iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?
  Apple, yeni amiral gemisini bu yıl tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni iPhone'un ismi ile ilgili de bir çok iddia ortaya atıldı. Peki iPhone'un 10. yıl ismi…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama