Windows 10’da PC’nizi Kilitlenin 4 Kısa Yolu!

Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız varsa; bilgisayarınızı kısa yoldan kilitlemenin 4 yolunu sizler ile paylaşacağız. Buyurun hep birlikte öğrenelim.
23 Nisan 2017 23:15
Windows 10da PCnizi Kilitlenin 4 Kısa Yolu!
1- Windows-L
 
Klavyenizdeki Windows ve L tuşuna basın. Birkaç saniyede kısa yoldan bilgisayarınızı kilitleyebilirsiniz. Bu kadar basit.
 
2- Ctr-Alt-Del
 
Ctrl-Alt-Delete tuşlarına basın. Açılan menüde Kilit'i tıklayın. İşte bu kadar basit değil mi?
 
3- Başlat düğmesi
 
Başlat düğmesine dokunun veya bilgisayarınızın sol alt köşesindeki Başlat düğmesine tıklayın. Ardından kullanıcı simgesini tıklayın ve en sonunda Kilitle'yi seçin. Hepsi bu kadar.
 
4- Ekran Koruyucu Üzerinden Otomatik Kilitleme
 
Bilgisayarınızı, ekran koruyucu açıldığında otomatik olarak kilitlenecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken; Denetim Masası> Görünüm ve Kişiselleştirme> Ekran koruyucusunu değiştirin ve devam etmek için, oturum açma ekranını görüntüleme kutusunu işaretleyin. Ekran koruyucuyu başlatmadan önce PC'nizin ne kadar beklemesi gerektiğini de ayarlayabilirsiniz. Şimdi, ekran koruyucusundan çıktığınızda, geri dönmek için sistem şifrenizi girmeniz gerekecek.
 
Windows 10 Creators Update ile Microsoft bu ekran koruyucu ayarını Denetim Masası'ndan Ayarlar'a taşıdı. Bunu, Ayarlar> Kişiselleştirme> Ekran kilitle> Ekran koruyucu ayarları bölümüne giderek bulabilirsiniz.
 
 
 
 
359662
Bu haberler ilginizi çekebilir