Windows 10'da Müstehcen Emojiler!

Microsoft, Windows 10 ile birlikte müstehcen emojileri kullanıma sunuyor! Tüm detaylar haberimizde...
05 Mayıs 2015 17:16
Windows 10da Müstehcen Emojiler!
Emoji çılgınlığı her alanda devam ederken, kullanıcılar bu renkli iletişim dilinden neredeyse tüm duygularını ifade etmek için faydalanıyor. Yazılım şirketleri de yerleşik emoji klavyelerini kendi işletim sistemleriyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu noktada ortaya çıkan sorun ise emojilerin sınırlarının tam olarak çizilebilmesi.
 
 
 
Microsoft'un radikal hamlesi
 
Bazı şirketler bu konuda daha cesur davranırken bazıları konuya temkinli yaklaşıyor. Bu konuda radikal tutum sergileyen şirketlerden biri de Microsoft oldu ve tartışmalar yaratabilecek bir emojiyi Windows 10 klavyesine ekledi.
 
 
 
Bu emojiyi kullanan ilk şirket 
 
Neowin.net sitesinin haberine göre, birçok kültürde müstehcen bir anlam ifade eden "orta parmak" el işareti, Windows emoji klavyesinde yer buldu. Microsoft bu emojiyi kullanan ilk yazılım  şirketi oldu. Şirket, "orta parmak" işaretinin renk seçeneklerini de yeni işletim sistemine ekledi.  Emoji klavyesini Windows 10 için yeniden düzenleyen şirket, birçok esprili emojiye de seçenekler arasında yer veriyor. Bakalım Microsoft'un müstehcen emojileri nasıl tepki görecek?
shiftdelete
311329
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!
  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri,…
 • Galaxy S8 Plusın Ekran Ücreti!Galaxy S8 Plus'ın Ekran Ücreti!
  Galaxy S8 Plus'ın ekranı kırıldığı zaman değiştirmenin de bir maliyeti olacak. İşte Galaxy S8 Plus'ın ekran değişim ücreti.
 • Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!
  Xiaomi Mi 6, Çin'de satışa çıktı. Xiaom'nin yeni amiral gemisi Mi 6, satışa çıktığı anda saniyeler içinde tükendi!
 • iPhone 8in Kalıbı Ortaya Çıktı!iPhone 8'in Kalıbı Ortaya Çıktı!
  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızıntılar durmak bilmiyor. Bugün iPhone 8'in kasa kalıbı olduğu iddia edilen yeni bir görüntü ortaya…
 • Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni konsept videosu yayınlandı. Konsept videosunda beyaz iPhone, oldukça güzel görünüyor.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama