Windows 10'da Müstehcen Emojiler!

Microsoft, Windows 10 ile birlikte müstehcen emojileri kullanıma sunuyor! Tüm detaylar haberimizde...
05 Mayıs 2015 17:16
Windows 10da Müstehcen Emojiler!
Emoji çılgınlığı her alanda devam ederken, kullanıcılar bu renkli iletişim dilinden neredeyse tüm duygularını ifade etmek için faydalanıyor. Yazılım şirketleri de yerleşik emoji klavyelerini kendi işletim sistemleriyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu noktada ortaya çıkan sorun ise emojilerin sınırlarının tam olarak çizilebilmesi.
 
 
 
Microsoft'un radikal hamlesi
 
Bazı şirketler bu konuda daha cesur davranırken bazıları konuya temkinli yaklaşıyor. Bu konuda radikal tutum sergileyen şirketlerden biri de Microsoft oldu ve tartışmalar yaratabilecek bir emojiyi Windows 10 klavyesine ekledi.
 
 
 
Bu emojiyi kullanan ilk şirket 
 
Neowin.net sitesinin haberine göre, birçok kültürde müstehcen bir anlam ifade eden "orta parmak" el işareti, Windows emoji klavyesinde yer buldu. Microsoft bu emojiyi kullanan ilk yazılım  şirketi oldu. Şirket, "orta parmak" işaretinin renk seçeneklerini de yeni işletim sistemine ekledi.  Emoji klavyesini Windows 10 için yeniden düzenleyen şirket, birçok esprili emojiye de seçenekler arasında yer veriyor. Bakalım Microsoft'un müstehcen emojileri nasıl tepki görecek?
shiftdelete
912509
Bu haberler ilginizi çekebilir