Windows 10'da Müstehcen Emojiler!

Microsoft, Windows 10 ile birlikte müstehcen emojileri kullanıma sunuyor! Tüm detaylar haberimizde...
05 Mayıs 2015 17:16
Windows 10da Müstehcen Emojiler!
Emoji çılgınlığı her alanda devam ederken, kullanıcılar bu renkli iletişim dilinden neredeyse tüm duygularını ifade etmek için faydalanıyor. Yazılım şirketleri de yerleşik emoji klavyelerini kendi işletim sistemleriyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu noktada ortaya çıkan sorun ise emojilerin sınırlarının tam olarak çizilebilmesi.
 
 
 
Microsoft'un radikal hamlesi
 
Bazı şirketler bu konuda daha cesur davranırken bazıları konuya temkinli yaklaşıyor. Bu konuda radikal tutum sergileyen şirketlerden biri de Microsoft oldu ve tartışmalar yaratabilecek bir emojiyi Windows 10 klavyesine ekledi.
 
 
 
Bu emojiyi kullanan ilk şirket 
 
Neowin.net sitesinin haberine göre, birçok kültürde müstehcen bir anlam ifade eden "orta parmak" el işareti, Windows emoji klavyesinde yer buldu. Microsoft bu emojiyi kullanan ilk yazılım  şirketi oldu. Şirket, "orta parmak" işaretinin renk seçeneklerini de yeni işletim sistemine ekledi.  Emoji klavyesini Windows 10 için yeniden düzenleyen şirket, birçok esprili emojiye de seçenekler arasında yer veriyor. Bakalım Microsoft'un müstehcen emojileri nasıl tepki görecek?
shiftdelete
798510
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei' nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei, MWC 2017'de akıllı telefonların yanı sıra yeni işletim sistemi EMUI 5.1'i de tanıtmaya hazırlanıyor. İşte Huawei EMUI 5.1 hakkında daha fazlası...
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama