Windows 10 Telefonlarda Nasıl Görünecek?

Windows 10'un telefonlarda nasıl görüneceğine dair detaylar paylaşıldı! İşte detaylar...
06 Şubat 2015 16:53
Windows 10 Telefonlarda Nasıl Görünecek?
Windows Phone platformu, akıllı telefon dünyasının en fazla ihmal edilen işletim sistemleri arasında sayılabilir. Birçok uygulama geliştiricisinin görmezden geldiği Windows Phone 7’nin ardından çıkan WP8 bile, Microsoft’un beklediği ilgiyi göremedi.
 
Bugüne dek geliştirilen en kullanıcı dostu arayüzlerden birine sahip olduğunu düşündüğümüz Windows Phone 8.1, 2015 yılından itibaren Windows 10 ile yer değiştirecek. Microsoft’un akıllı telefon ve PC ayrımı gözetmeyen yeni nesil bilişim vizyonu doğrultusunda gerçekleşmesi planlanan bu değişiklik, Windows tabanlı ürünler arasındaki tecrübe farkının eşitlenmesi amacıyla gerçekleştirilecek.
 
Windows 10 ile birlikte, Lumia akıllı telefon kullanıcılarını bekleyen değişiliklerden bazılarını bugün görme fırsatı bulduk. İnternet’e sızdırılan ekran alıntıları, Windows 10’un mobil versiyonunun Windows Phone 8.1’a büyük ölçüde benzeyeceğini ortaya koysa da, kullanıcı dostu bir takım değişiklikler dikkatimizi çekiyor.
 
 
Windows Phone bildirim ekranı tümüyle yenileniyor
 
Öncelikle, satır sayısı artan ve bir anlamda Android bildirim ekranına benzeyen Windows 10 bildirim arayüzüne değinelim. Windows Phone 8’in yalnızca 4 fonksiyon kısayolunu barındırmaya izin veren bildirim çekmecesi, toplamda 3 satır büyüklüğe erişerek 12 ikon barındıran bir yapıya kavuşuyor. WP8 kullanıcılarının bu özelliğe minnettar kalacaklarından eminiz.
 
 
 
Daha açıklayıcı bir “ayarlar” ekranı yolda
 
Windows Phone işletim sisteminin en fazla eleştirilen yönlerinden biri de, “ayarlar” menüsündeki maddelerin açıklayıcılıklarının son derece düşük olmasıydı. Windows 10 ile birlikte, hangi ayar seçeneğinin ne işe yarayacağını az çok algılamak mümkün olacak.
 
Windows 10’un akıllı telefonlara ne zaman uğrayacağı henüz kesinleşmese de, Windows Phone kullanıcılarının önümüzdeki aylarda müjdeli haberlere kendilerini hazırlamalarını salık verelim.
technolabs
906093
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plusın Ekran Ücreti!Galaxy S8 Plus'ın Ekran Ücreti!
  Galaxy S8 Plus'ın ekranı kırıldığı zaman değiştirmenin de bir maliyeti olacak. İşte Galaxy S8 Plus'ın ekran değişim ücreti.
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!
  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri,…
 • Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!Xiaomi Mi 6 Çıktığı Anda Tükendi!
  Xiaomi Mi 6, Çin'de satışa çıktı. Xiaom'nin yeni amiral gemisi Mi 6, satışa çıktığı anda saniyeler içinde tükendi!
 • iPhone 8in Kalıbı Ortaya Çıktı!iPhone 8'in Kalıbı Ortaya Çıktı!
  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında sızıntılar durmak bilmiyor. Bugün iPhone 8'in kasa kalıbı olduğu iddia edilen yeni bir görüntü ortaya…
 • Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!Beyaz iPhone 8 Konseti Ortaya Çıktı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8 ile ilgili yeni konsept videosu yayınlandı. Konsept videosunda beyaz iPhone, oldukça güzel görünüyor.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama