Windows 10 Telefonlarda Nasıl Görünecek?

Windows 10'un telefonlarda nasıl görüneceğine dair detaylar paylaşıldı! İşte detaylar...
06 Şubat 2015 16:53
Windows 10 Telefonlarda Nasıl Görünecek?
Windows Phone platformu, akıllı telefon dünyasının en fazla ihmal edilen işletim sistemleri arasında sayılabilir. Birçok uygulama geliştiricisinin görmezden geldiği Windows Phone 7’nin ardından çıkan WP8 bile, Microsoft’un beklediği ilgiyi göremedi.
 
Bugüne dek geliştirilen en kullanıcı dostu arayüzlerden birine sahip olduğunu düşündüğümüz Windows Phone 8.1, 2015 yılından itibaren Windows 10 ile yer değiştirecek. Microsoft’un akıllı telefon ve PC ayrımı gözetmeyen yeni nesil bilişim vizyonu doğrultusunda gerçekleşmesi planlanan bu değişiklik, Windows tabanlı ürünler arasındaki tecrübe farkının eşitlenmesi amacıyla gerçekleştirilecek.
 
Windows 10 ile birlikte, Lumia akıllı telefon kullanıcılarını bekleyen değişiliklerden bazılarını bugün görme fırsatı bulduk. İnternet’e sızdırılan ekran alıntıları, Windows 10’un mobil versiyonunun Windows Phone 8.1’a büyük ölçüde benzeyeceğini ortaya koysa da, kullanıcı dostu bir takım değişiklikler dikkatimizi çekiyor.
 
 
Windows Phone bildirim ekranı tümüyle yenileniyor
 
Öncelikle, satır sayısı artan ve bir anlamda Android bildirim ekranına benzeyen Windows 10 bildirim arayüzüne değinelim. Windows Phone 8’in yalnızca 4 fonksiyon kısayolunu barındırmaya izin veren bildirim çekmecesi, toplamda 3 satır büyüklüğe erişerek 12 ikon barındıran bir yapıya kavuşuyor. WP8 kullanıcılarının bu özelliğe minnettar kalacaklarından eminiz.
 
 
 
Daha açıklayıcı bir “ayarlar” ekranı yolda
 
Windows Phone işletim sisteminin en fazla eleştirilen yönlerinden biri de, “ayarlar” menüsündeki maddelerin açıklayıcılıklarının son derece düşük olmasıydı. Windows 10 ile birlikte, hangi ayar seçeneğinin ne işe yarayacağını az çok algılamak mümkün olacak.
 
Windows 10’un akıllı telefonlara ne zaman uğrayacağı henüz kesinleşmese de, Windows Phone kullanıcılarının önümüzdeki aylarda müjdeli haberlere kendilerini hazırlamalarını salık verelim.
technolabs
243207
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei P10nun Reklam Filmi!

  Huawei P10'nun Reklam Filmi!

  MWC 2017'ye sayılı günler kala firmalar ürünlerinin reklamlarını yapmaya başladı. Huawe P10'un da reklamı yayınlandı. İşte kısa reklam filmi!
 • Telefon Ekranları Artık Daha Güçlü!

  Telefon Ekranları Artık Daha Güçlü!

  Bir çoğumuz akıllı telefonlarımızın ekranın çizilmesinden ya da kırılmasından korkuyoruzdur. ProtectPax sıvı cam teknolojisi sayesinde, artık telefonlarınız daha sağlam.
 • İşte Nokia 8 Fiyatı ve Özellikleri!

  İşte Nokia 8 Fiyatı ve Özellikleri!

  Akıllı telefon pazarına dönüş yapan Nokia'nın, yeni telefonu olan Nokia 8 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte Nokia'nın özellikleri ve fiyatı!
 • iPhonenun Yüz Tanıma Teknolojisi!

  iPhone'nun Yüz Tanıma Teknolojisi!

  Apple Eylül ayında tanıtacağı yeni amiral gemisi iPhone'nun, yüz tanıma teknolojisiyle geleceği iddia edilmişti. iPhone'nun yeni modeli ile ilgili yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde!
 • iPhonenun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?

  iPhone’nun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?

  iPhone kamerasının her zaman istediğiniz yerden başlamasını ister misiniz? Örneğin kamerayı açtığınızda hep video modunda ya da kare modunda çalışmasını ister misiniz? İsterseniz işte yanıtı!
 • iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?

  iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?

  Apple, yeni amiral gemisini bu yıl tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni iPhone'un ismi ile ilgili de bir çok iddia ortaya atıldı. Peki iPhone'un 10. yıl ismi ne olacak?
 • iPhone Rehberiniz Silinirse Yapmanız Gerekenler!

  iPhone Rehberiniz Silinirse Yapmanız Gerekenler!

  iPhone'unuzda yedekleme işlemi yapmadınız ve telefondaki rehberiniz silindi! Peki iPhone rehberi silinirse ne Yapılır?
 • Apple, iPhone Sızıntılarını Nasıl Önleyecek?

  Apple, iPhone Sızıntılarını Nasıl Önleyecek?

  Apple, iPhone görüntülerinin piyasaya sızmasını istemiyor. Peki ama görüntülerin ortaya çıkmasına nasıl engel olacak?
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama