Windows 10 Store'da Müzik Bölümü

Microsoft, Windows 10 ile birlikte yenilediği uygulama mağazasında artık müzik bölümü de yer alıyor. Tüm detaylar haberimizde...
05 Haziran 2015 14:34
Windows 10 Storeda Müzik Bölümü
Yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte uygulama mağazasını da yeniden tasarlayan Microsoft, mağazadaki müzik bölümünü aktif hale getirdi. Daha önce Xbox Music servisi ile online müzik pazarında var olan şirket, artık doğrudan Windows Store üzerinden kullanıcılara ulaşacak.
 
Online mağaza üzerinde birçok farklı müzik türünden binlerce sanatçının albümü yer alıyor ve albümler satın almadan önce dinlenebiliyor. Parçaları 30 saniye dinleme olanağı sunan Microsoft, beğenilerinize uygun yeni sanatçıları, albümleri ve şarklılar keşfetmenize de olanak sağlıyor. Windows 10 Store müzik bölümünün arayüzü Xbox Music servisinin tasarımına benziyor ve daha kolay kullanım olanağı sağlıyor.
 
 
 
Windows 10 uygulama mağazası üzerindeki müzik servisine mobilden erişim ise şimdilik bulunmuyor. Buna rağmen, kısa süre içerisinde mobil Windows cihazlardan da müzik bölümüne erişilmesi bekleniyor. Online müzik satışlarının giderek düştüğü, Apple'ın iTunes dışında abonelik tabanlı bir modeli kullanıma sunmaya hazırlandığı günümüzde Microsoft'un bu hamlesi geç kalmış gibi duruyor.
shiftdelete
412956
Bu haberler ilginizi çekebilir