Windows 10 Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Windows 10 sistem gereksinimleri açıklandı. İşte detaylar...
02 Ekim 2014 18:51
Windows 10 Sistem Gereksinimleri Açıklandı
Microsoft’un şaşkınlık yaratan tanıtımı, Windows 9′u beklerken Windows 10′u bizlere gösterdi. Tanıtımın hemen ardından Windows 10′un teknik önizleme sürümünü kullanıcıların beğenisine sunan Microsoft, eminiz ki milyonların ilgi odağı oldu. Peki Windows 10 sistem gereksinimleri ne şekilde olacak? Gelin Windows 10 için nasıl bir bilgisayar gerektiğine şöyle bir göz atalım.
 
Windows 8 çalışıyorsa, Windows 10 da çalışır
 
Windows 10′un sorunsuzca çalışacağı bir bilgisayar için en düşük sistem gereksinimleri arasında öncelikle 1GHz ve üzeri hızda çalışan PAE,NX ya da SSE2 destekli işlemci gerekiyor. Ardından bu bilgisayarda 1GB (32-bit için) ya da 2GB (64-bit için) RAM ve 16GB (32-bit için) ya da 20GB (64-bit için) depolama olması gerekiyor. Microsoft, ekran kartı olarak DirectX 9 destekleyen ve WDDM sürücülerine sahip olan tüm ekran kartlarının Windows 10 çalıştırabileceğini belirtiyor. Tüm bu teknik özelliklerden de anlaşılabileceği üzere, Windows 10 hiç de sistem canavarı bir işletim sistemi değil.
technolabs
676891
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
 • Microsofttan Chrome OSa Rakib!

  Microsoft'tan Chrome OS'a Rakib!

  Microsoft, Google Chrome OS'a rakip Windows 10 Cloud işletim sistemi çıkarmayı planlıyor. İşte Windows 10 Cloud hakkındaki ilk bilgiler...
 • Snapchate Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapchat'e Snapcodes Özelliği Geldi!

  Snapcode olarak adlandırılan bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı verecek. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama